Відкриття пам'ятної дошки загиблому бійцю полку «Азов» Сергію Амбросу

Ambros   13 жовтня 2015 року у гімназії відкрили пам'ятну дошку загиблому бійцю полку «Азов» Сергію Амбросу. Меморіальну дошку відкрив батько героя Сергій Амброс разом із директором школи В.М.Пивоваровим. Водночас у музеї гімназії було презентовано куточок, присвячений пам'яті загиблого бійця.

Амброс Сергій Сергійович («Амброс»)

   Сергій Амброс народився в Черкасах 16 травня 1990 року в родині інженерів. Навчався у черкаській гімназії №31. Закінчив математичний клас із золотою медаллю. Вищу освіту здобував на будівельному факультеті  ЧДТУ за спеціальністю «Цивільне будівництво».

   Захоплювався туризмом, східними контактними єдиноборствами, побував у різних куточках України. Мріяв колись відвідати Індію.

   Сергій займався бойовим гопаком, організовував змагання «Козацькі забави». Став призером загальноукраїнського чемпіонату, виборовши друге місце.

   Був відомим у місті громадським активістом, учасником ініціативної групи «Здравіє», координаційної ради молодіжних організацій «Патріотична ініціатива», футбольного руху «Ультрас Черкаси».

   Брав участь в організації патріотичних акцій, численних етно-фестивалях, де часто працював у якості волонтера.

   Сергій був справжнім Патріотом нашої держави. Виступав проти утисків української мови,  брав участь у мовному Майдані в Черкасах.

   Під час подій 2013 – 2014 років на Майдані став активним учасником Революції Гідності.

   У 2014 році в Черкасах  організував ремонтну бригаду з підготовки табору «Дахнівська Січ» для літнього відпочинку дітей.

   Сергій говорив, що має бути гідним Героїв Небесної Сотні, які загинули на Майдані. І тому з початком агресії Росії на територію України вступив добровольцем до полку «Азов», захищав місто Маріуполь від терористів.

   Влітку 2014 року отримав звання сержанта, наприкінці осені йому присвоєно звання молодшого лейтенанта.

   18 лютого 2015 року загинув смертю Героя під час мінометного обстрілу в м. Широкине.

   Указом Президента України № 324/2015 від 10 червня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Відео на «Радіо Свобода»

Відео на ЧОДТРК «Рось»   (7.15 — 9.26)

Більше фото

image02 image06 image11 image13 image17 image21 image34 image36