Музей гімназії

І пам’ятає світ врятований…

Музей Бойової Слави імені Героя Радянського Союзу Маршала СРСР
Павла Федоровича Батицького

Музей Бойової Слави імені П.Ф.Батицького створено при гімназії №31 в 1990 з метою залучення молодого покоління до вивчення та збереження історичної спадщини нашого народу; розвитку творчих інтересів до пошукової роботи та виховання в учнів розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

   У своїй роботі Рада Музею керується вимогами «Положення про музей при закладі освіти системи Міністерства освіти України» від 20.05.1997 р. № 151.

Створення музею


   1990 рік – відкриття Музею Бойової Слави та Меморіальної дошки П. Ф. Батицькому. На святі присутні донька Маршала СРСР П. Ф. Батицького – Олена Павлівна та Голова Ради ветеранів 254 Черкаської стрілецької дивізії Григорій Ілліч Мінаков.

   З 1990 року гімназія носить ім’я Героя Радянського Союзу Маршала СРСР Батицького Павла Федоровича.

Напрямки роботи

Експозиція Музею складається з п’яти розділів:

m5Під Старою Русою

  У розділі розповідається про створення та бойовий шлях 254-ої Червонопрапорної, Орденів Леніна, Суворова, Кутузова та Хмельницького Черкаської стрілецької дивізії.

m6В боях за Черкаси

 Розділ присвячено героям-визволителям міста Черкаси від німецько-фашистських загарбників

m7Генерал Вперед – М.К.Путейко

  Присвячено командиру 254-ої стрілецької дивізії Генерал-майору М.К.Путейку, якого бійці з любов’ю прозвали “Генерал Вперед”.

m8

На чолі ППО країни.
Маршал СРСР П.Ф.Батицький

  Розділи розповідають про післявоєнну діяльність Героя Радянського Союзу Павла Федоровича Батицького

   У вітринах Музею представлено постійні виставки: «Особисті речі П.Ф.Батицького», «Особисті речі ветеранів ВВв», «Спогади ветеранів ВВв». Фонди Музею Бойової Слави імені П.Ф.Батицького налічують 686 експонатів і поповнюються завдяки дарункам ветеранів Великої Вітчизняної війни, учнів гімназії та батьків.

   Учнями гімназії зібрані й оформлені в окремі папки матеріали про героїв-визволителів міста: «Визволення Черкас», «Наші земляки – герої Великої Вітчизняної війни», «Українська Повстанська Армія» (вчитель історії Бондар С.В.), «Пам’ятники та пам’ятні знаки Черкас, присвячені Великій Вітчизняній війні», «Перші кроки відбудовування народного господарства на Черкащині (1943-1945 р.р.)» (вчитель історії Лавренюк Л.І.).
   До 65-ї річниці Перемоги, з метою підтримання зв’язку сучасного покоління з поколінням часів Великої Вітчизняної війни, Радою Музею (керівник Ісаєва Л.А.) був розроблений проект «Моя родина в роки Великої Вітчизняної війни». Результатом якого стала збірка кращих творчих робіт учнів гімназії про свою родину в роки Великої Вітчизняної війни.

   Творча робота учениці 8-А класу Расулової Оксани (вчитель української мови Білан Л.В.) «Про що розповів сімейний альбом ветерана» зайняла третє місце на міському конкурсі «Кращий твір про Велику Вітчизняну війну». А робота учнів 6-Б класу «Ніхто не забутий, ні що не забуто» отримала третє місце в міському етапі обласного конкурсу «Краща листівка ветерану».

   До Дня визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників та до Дня перемоги на базі Музею проходять зустрічі учнів гімназії з ветеранами Великої Вітчизняної війни: Пилипком В.Н., Ганжою В.А., Пухою М.Я. та Пухою Н.І., Новокшановим К.Я., Мінаковим Г.І., Федотовою В.М..

   Спілкування із свідками «буремних років» безпосередньо впливає на учнів, проходить через «жар серця» та «холод розуму».


 

Життя торжествує в новім поколінні,

Та болі минулі – довіку нетлінні.

 З граніту волає грізно і люто:

 «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!»