Герб гімназії


 


Новини до 25.11.2014 р.

Вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, Героїв Небесної Сотні та воїнів, що загинули під час антитерористичної операції









   Схиліться! Свічку запаліть.

   Хто у молитві, хто у серці чуйте,

   Як кам’яніє краю біль століть.

   Навіки до тридцятих ми прикуті.

   Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Щорічно в цей день проводиться всеукраїнська акція «Запали свічку».

   Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагоєна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію.

   Традиційно 21.11.2014 року у нашій гімназії проходив день, присвячений Пам’яті жертв Голодомору. Учні та вчителі хвилиною мовчання вшанували пам’ять великомучеників нашої тяжкої історії – мільйони українських селян, жертв, небаченого в історії людської цивілізації голодомору.

   Традиційно, в цей день люди відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики зі свічками до пам'ятників жертвам голодомору в Україні. 22.11.2014 року о 16 годині запалимо свічку пам’яті про багатомільйонні жертви голодомору, помолімось за їхні душі та світлу пам’ять!

   Сьогодні ми також вшановували пам’ять Героїв Небесної Сотні та воїнів, що загинули під час антитерористичної операції.

   Герої Небесної сотні - теперішній голос нашого сумління та сторожі нашої громадянської поведінки. Небесна сотня та воїни АТО — це наш біль і наша гордість, це наші сльози і душевний щем вдячності за все, що вони зробили та роблять для нас.

   В пам'ять героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО учні запалили свічки та пов’язали стрічки на символічне дерево.

   Цього року Україна вперше відзначає День гідності та свободи в пам'ять про події, що стали поштовхом до народного протесту і призвели до Євромайдану. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Бажаємо усім Вам міцного здоров’я, щастя, миру і плідної співпраці. Нехай все задумане на користь і благо нашої країни та її люду буде успішно реалізоване.

   Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за нашу прекрасну Україну!

   Фотографії з події


Всесвітній день толерантності



   17.11.2014 р. у гімназії відзначали Всесвітній день толерантності.

   Учні активно долучилися до створення Полотна миру.

   19.11.2014 р. у рамках місячника профілактики негативних проявів у дитячому середовищі пройшла акція «Ні, лихослів’ю!»

   У сучасному суспільстві дуже гостро стоїть проблема вживання нецензурних та лайливих слів у мовленні. Своїми виступами учні 5-10 класів сказали: «Ні!» забрудненню української мови.

   Гімназисти співали пісень, розповідали вірші та гуморески, танцювали, готували презентації на теми: «Ми за ввічливість та культуру мовлення», «Вплив, значення та сила слова в житті людини».

   Фотографії з події


Ласкаво просимо до гімназії, або Посвята в гімназисти!





   Гімназії завжди були в історії України символом освіченості, національної гідності. Гімназист – це високе звання, яке потрібно належно пронести крізь усе своє життя.

   Традиційно до дружної гімназійної родини вливаються п’ятикласники.

   14 листопада 2014 року учні 5-х класів стали повноправними членами гімназійної родини, адже у них відбулась Посвята в гімназисти. Піднесений, урочистий настрій охопив усіх: і учнів, і батьків, і вчителів. Звичайно, найбільше хвилювання п'ятикласники, бо ж мали презентувати себе, свої вміння, таланти, свої особливості. Вони пообіцяли гідно нести звання гімназиста і примножувати славу нашого навчального закладу.

   Гімназист – це високе звання, яке потрібно гідно пронести крізь усе своє життя. Сподіваємось, що кожен із новоприйнятих гімназистів стане в майбутньому гордістю гімназії, надією нашої держави.

   

   Фотографії з події


Урок з безпеки дорожнього руху







   12 листопада до учнів 5-А класу завітали на відкритий урок інспектори Державтоінспекції Черкаської області. Цей захід проводився в рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху. Державтоінспектори приділяють значну увагу роботі з дітьми, адже вкрай важливо, аби діти ще з шкільної парти засвоїли «ази» дорожньої грамоти.

   Під час уроку старший інспектор відділу ДАІ міста Черкаси Олена Сірик, розповіла про важливість використання світловідбиваючих елементів на одязі, нагадала про правила безпечної поведінки у транспорті та розповіла основні причини скоєння ДТП за участі дітей-пішоходів. Разом із правоохоронцями учні повторили основні правила безпеки для пішоходів. Запам’ятали, де безпечно переходити вулицю, а у яких місцях робити цього не слід. Інспектор застерегла юних учасників дорожнього руху від пустощів на дорозі, особливо, під час канікул, та навила приклади наслідків таких ігор. Школярі дізналися, де безпечно кататися на велосипеді і чому так важливо використовувати паски безпеки.

   Підвести підсумок зустрічі було запропоновано у вигляді гри під назвою «Відгадай цей знак». Діти дружно відповідали на запитання пізнавальної вікторини та продемонстрували дуже добрі знання «головного закону доріг». Як зізналися самі учні, такі уроки є для них повчальними і вони взяли для себе багато нового та корисного.

   Після уроку учнів було запрошено вийти на подвір’я гімназії де на них чикав сюрприз - автомобіль дорожньо-патрульної служби та автомобіль мобільної діагностики. Дітлахам розповіли для чого використовуються ці машини та продемонстрували роботу сигнальних пристроїв. Діти були в захваті від машин, адже так близько їм не доводилося їх бачити.

   На згадку про зустріч від правоохоронців діти отримали у подарунок тематичні магніти та пообіцяли не бешкетувати на дорозі та дотримуватись Правил дорожнього руху.

   Фотографії з події


День української писемності та мови











   «Обніміться ж, брати мої,

   Молю вас, благаю!»

   - саме так єднав словом націю Великий Шевченко.

   Тому саме сьогодні у рік талановитого земляка у рамках Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика у гімназії відкривається Шевченкова зала, де можна іще раз замислитись над силою поетових слів, що стали гаслами доби, духовними орієнтирами українців.

   Настав час відкрити заново спадщину великого Кобзаря, бо крилатість мови Шевченка – безсумнівна ознака його непересічного розуму. Це перли на дні моря поета. Пірнаємо за ними і збагачуймось їх премудрістю. Тому учні читали 200 фрагментів із відомих творів Т.Г.Шевченка, що є сьогодні, як ніколи, актуальними.

   До Дня української писемності та мови в гімназії також було проведено урочисте відкриття XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, де перед присутніми виступила заслужена артистка України Власенко Тамара Тимофіївна, звучали вірші та пісні про рідне слово.

   Учні 3-11 класів написали конкурсні роботи. Яскравою подією стала загальногімназійна акція «Ми любимо вишиванки». Працівники бібліотеки оформили виставку літератури «Від Нестора Літописця до Петра Яцика». В усіх класах гімназії проведені виховні години у «Мово рідна, слово рідне», «З історії виникнення писемності», «День української писемності».

   Учні 9-11 класів стали учасниками заходу «Художні читання» - зустрічі з черкаським поетом Олексієм Юріним, та солістом групи «Печворк» Олексієм Хуторним.

   На уроках української мови протягом тижня були проведені інформаційні п’ятихвилинки "О слово рідне, хто без тебе я?", вчителі та учні робили повідомлення на підтримку та розвиток державної мови як духовного потенціалу нації, про виховання високої мовної культури дітей та юнацтва, про розвиток ціннісних орієнтацій та естетичних потреб учнів.

   Весь день під час музичних перерв звучали українські народні пісні.

   У заходах до Дня української писемності та мови були задіяні 1070 учнів гімназії.

   ЧОДТРК "Рось". Випуск новин.

   

   ЧОДТРК "Рось". З програми "Кобзар єднає Україну" від 19.11.2014 р.

   

   Фотографії з події


В нас клятва і воля єдина…









   «В нас клятва і воля єдина…» - так називався виховний захід, присвячений 70 річниці визволення України від нацистських окупантів.

   До гімназії були запрошені почесні гості:

   Ганжа Володимир Анатолійович – ветеран Великої Вітчизняної війни, на фронті з весни 1944 року, служив у 341-ому дальньому бомбардувальному авіаційному полку, воював під Берліном, був тяжко поранений;

   Кладов Герман Петрович – зв’язковий партизанського загону бригади «Розгром», учасник Великої Вітчизняної війни, полковник артилерії у відставці;

   Нєвєдомський Леонід Іванович – полковник, ветеран збройних сил, начальник відділу випробувань радіотехнічних систем космічних апаратів космодрому Плесецьк.

   Учасниками свята були учні 7-х класів. Вони переглянули відеоматеріали «Окупація України», «Визволення України» та презентацію «Українське обличчя війни. Мовою фактів». Вокальні студії гімназії «Карамель» та «Імпровіз» підготували музичні дарунки учасникам та гостям.

   Також під час свята було презентовано проект учнів 11 класів «Битва за Україну» (визвольні операції) і проект учнів 8 класів «Крок за кроком» (визволення областей України).

   Гості розповіли дітям про події Великої Вітчизняної війни. І хоча Леонід Іванович та Герман Петрович під час війни були ще дітьми, в їх пам’яті вона залишила жорстокий відбиток. Голод. Холод, смерть пройшли через їх дитинство. А от з Володимиром Анатолійовичем, якому 8 грудня виповниться 89 років, осколок війни, в прямому значенні цього слова, залишився назавжди. Під час боїв за Берлін його було поранено в голову і один із осколків він носить до цього часу.

   Свято «В нас клятва і воля єдина…» стало яскравим завершенням місячника, присвяченого 70 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Метою тематичного місячника було увічнення безсмертного подвигу народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, ушанування пам'яті полеглих у боротьбі за свободу Батьківщини, продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів війни і пам’яті про Перемогу.

   Активну участь у місячнику також взяли учні початкових класів. Було проведено конкурс читців віршів «Тобі, Україно!» серед учнів 3-х класів та створено учнями 4-х класів проекти «Мій прадід герой».

   Фотографії з події


Відкриття спортивного залу











   24 жовтня 2014 року в гімназії відбулось урочисте відкриття спортивного залу після капітального ремонту. Школа отримала сучасне, європейського стилю, спортивне приміщення. Ремонт спортивного залу зроблено в рамках програми соціального розвитку міста.

   Це було справжнє свято спорту, здоров’я, краси.

   Учасниками свята були учні гімназії, які займаються спортом та мають високі досягнення зі спортивних танців, судомодельного спорту, футболу, тенісу, стрільби з лука та кульової стрільби, легкої атлетики, тріатлону, художньої та спортивної гімнастики, плавання, східних єдиноборств, баскетболу.

   Після параду спорту свято відкрили призери чемпіонату України з художньої гімнастики, кандидати в майстри спорту, учениці 10-Б класу Бондарук Поліна, Тарасенко Люба та Ткачова Яна.

   Усіх присутніх привітав директор гімназії, Заслужений вчитель України Пивоваров Василь Миколайович.

   На святі були присутні гості: секретар міської Ради Радуцький Олександр Романович, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Бакланова Марина Леонідівна, директор будівельної кампанії «Євробуд», яка здійснювала ремонт залу, Коваль Віктор Никифорович, чемпіон Європи з тріатлону, майстер спорту міжнародного класу, випускник нашої школи Олексій Сюткін, заслужений тренер України, почесний працівник фізкультури та спорту, суддя міжнародної категорії Оробець Антоніна Левківна.

   Гості привітали гімназистів та побажали нових досягнень у навчанні та спорті. А учні висловили подяку за допомогу та підтримку в покращенні умов навчання та можливість займатися спортом у новому спортивному залі.

   Прикрасою свята стали виступи чемпіонів області, України, володарів Кубку України, фіналістів та призерів міжнародних чемпіонатів Європи та світу з фітнесу, вихованок студії «Грація».

   Після слів привітання символічну червону стрічку перерізали директор нашої гімназії Пивоваров Василь Миколайович, Радуцький Олександр Романович та Коваль Віктор Никифорович. На завершення зразкова вокальна студія "Карамель" привітала всіх гостей, викладачів і гімназистів патріотичною піснею про нашу рідну Україну.

   Після урочистої частини всі присутні з офіційних гостей перетворилися на завзятих вболівальників на змаганнях між збірними командами учнів старших класів і вчителів гімназії.

   

   Фотографії з події


Цікава екскурсія



   Нещодавно учні 8-Б класу відвідали Інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля при Національному університеті цивільного захисту України. Ця поїздка їм дуже сподобалася, адже вони побачили музей, де зберігаються старовинні книги, пожежна техніка та обладнання; дізналися, в яких умовах живуть та навчаються курсанти.

   Під час екскурсії відбулася зустріч учнів з чемпіоном світу з пожежного спорту. Тож тепер їм є ким пишатися і до чого прагнути.


Свято Покрови Пресвятої Богородиці у місті Катеринопіль



   14 жовтня 2014 року наша зразкова вокальна студія "КАРАМЕЛЬ" гідно представила гімназію на святкуванні Покрови Пресвятої Богородиці до Дня українського козацтва.

   Свято проходило у місті Катеринопіль. Глядачі дуже тепло сприймали виступи наших чарівних дівчат.

   У рамках святкування відбулася акція - "Напиши листа солдату", в якій дівчата взяли активну участь.

   Вітаємо всіх зі святом і бажаємо мирного неба і Божої благодаті!

   Фотографії з події


Свято козацької пісні в гімназії







   14 жовтня — свято Покрови Пресвятої Богородиці.

   З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.

   Для козаків свято Покрови було найбільшим і найзначущим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

   Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова.

   А у нас в гімназії 14 жовтня проводився масовий захід «Свято козацької пісні», в якому взяли участь учні 5, 6, 8 та 10-х класів.

   Метою заходу було відродження звичаїв, традицій та обрядів нашого народу, розширення знання учнів про козацькі пісні; виховування любові до народної творчості, відчуття гордості за український народ, який має славне героїчне минуле і багату творчу спадщину.

   

   «Твори добро, козаче, для Вкраїни,

    Щоб вільною була і дужою була.

    В ім'я єдиної родини.

   Яка б в добрі і злагоді жила»

   Фотографії з події


Міжнародний день європейських мов







   26 вересня гімназійний євроклуб «Глобус» та учні 11-х класів (вчитель О.В.Науменко) відзначали Міжнародний день європейських мов. Старшокласники ознайомилися з історією свята, переглянули презентацію про розмаїття європейських мов, взяли активну участь у вікторинах: "Чи знаєш ти столиці та прапори європейських держав", "Послухай пісню - відгадай мову". Учасники презентували вірш Т.Г.Шевченка "Заповіт" українською, англійською, німецькою та іспанською мовами. Євроклубівці надіслали відео поздоровлення своїм друзям з Польщі.

   Учні мали можливість ознайомитися з творчістю черкаського поета Олексія Юріна, почесного гостя заходу, який продемонстрував, що чудова українська мова заслуговує на те, щоб по праву називатися однією з найкращих європейських мов.

   

   Фотографії з події


Виставка плакатів "Nichts ist erledigt" - "Нічого не вирішено"







   У рамках міжнародного проекту «Школи: партнери майбутнього» 22 вересня 2014 року в нашій гімназій відбулося відкриття виставки плакатів "Nichts ist erledigt" - "Нічого не вирішено", яка присвячена захисту навколишнього середовища. Автор – відомий німецький фотохудожник Klaus Staeck. Відкриття виставки та концерт, де були присутні учні та вчителі нашої гімназії, відбувались німецькою мовою.

   Участь у заході взяв керівник проекту «Школи: партнери майбутнього», представник Goethe-Institut в Україні Вайкко Фрауенштайн. Він розповів про автора виставки та продемонстрував відеосюжети, присвячені захисту навколишнього середовища.

   

   Фотографії з події


Акція милосердя



   Завершилася акція милосердя, яка проходила в гімназії 12 – 19 вересня. Замість традиційної щорічної виставки поробок «Дари осені» цього року за ініціативи активістів учнівського самоврядування було проведено благодійний ярмарок «Любіть Україну» Це захід став справжнім святом патріотизму, єднання та милосердя.

   Учнями було зібрано 12894 гривні.

   11208 грн передано учаснику АТО Колдуновичу Роману Олександровичу на виготовлення протезу. На 270 грн було закуплено продукти харчування для учасників АТО на Сході України. 360 грн передані на придбання медикаментів військовослужбовцю, нашому земляку, який воює в АТО.

   На 1056 грн було закуплено ліки для поранених бійців, що перебувають на лікуванні у Черкаській обласній лікарні.

   Учні 9-х класів гімназії відвідали їх в лікарні, поспілкувалися з героями та щиро побажали якнайшвидшого одужання.

   Закликаємо всіх небайдужих об’єднатися заради спільної мети – перемоги! Допоможемо нашій армії захистити нашу країну та викинути загарбників за кордон. Разом ми переможемо! Слава Україні!

   Фотографії з події


Обласні стипендіати Черкаської гімназії № 31 2014-2015 н.р.

   Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 12.12.2005 № 576 "Про обласні стипендії переможцям ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та II етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук" та рішення колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 08.09.2014 №6/1 "Про призначення обласних стипендій у 2014 році" двом учням гімназії №31, переможцям ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та II етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, які у 2014 році отримали дипломи першого ступеня, призначено з 01.09.2014 по 31.08.2015 обласні стипендії: Гриців Ірині (10-М клас), Шевченко Марії (11-А клас). Гриців Ірина отримуватиме стипендію, збільшену на 50 відсотків (п. 6 Положення) за перемогу у декількох олімпіадах.

Гриців Ірина,
учениця 10-М класу
Шевченко Марія,
учениця 11-А класу



І місце з економіки,
І місце з біології,
ІІ місце з української мови,
ІІІ місце з хімії
ІІІ етапу Всеукраїнських
предметних олімпіад
ІІ місце міського етапу
І місце обласного етапу
конкурсу-захисту
Малої академії наук

Змагання «Школа безпечного життя»



   Основна проблема дитячої безпеки – незнання правил особистої поведінки, невміння передбачати небезпеку, по можливості її уникати, а при необхідності правильно діяти.

   З метою створення для учнів безпечних умов навчання в гімназії, запобігання дитячого травматизму в навчальний час і збереження життя та здоров’я учнів 17 вересня серед 7-8 класів проходили змагання «Школа безпечного життя» за програмою тематичного місячника попередження дитячого травматизму та дорожньо-транспортних пригод.

   Учням були запропоновані питання про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях, уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами. Діти виготовили тематичні плакати, які потім розмістили для широкого загалу. Вболівальники взяли участь у конкурсі «Тривожна валіза».

   Усі учні були гарно підготовлені та взяли активну участь в конкурсах. Найкращі результати в змаганнях показали учні 8-А, 7-М, 8-В, 8-Б класів.

   Фотографії з події


Благодійний ярмарок в гімназії



   12 вересня в гімназії планувалося провести традиційну виставку поробок з природного матеріалу. Проте за ініціативи активістів учнівського парламенту замість виставки було проведено благодійний ярмарок. У заході брали участь всі класи гімназії. Чого тільки не було на цьому ярмарку! І овочі-фрукти, і солодкі добреники, і пироги-вареники, і прикраси та сувеніри, і художні полотна, і навіть патріотичні коржики. Дуже активними "продавцями" та "покупцями" були учні початкових класів.

   Результатом проведення ярмарку стали більше 10 тисяч гривень, які будуть передані нашому земляку, учаснику АТО на виготовлення протеза.

   Фотографії з події


Cемінар-тренінг з питання упровадження курсу «Уроки для стійкого розвитку. Школа друзів планети» у Черкаській гімназії №31





   На виконання плану роботи благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД), (Швеція) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерства закордонних справ Швеції) 4-5 вересня 2014 року у Черкасах на базі Черкаської гімназії №31 Черкаської міської ради відбувся семінар-тренінг для вчителів початкових класів (1-2) з питання упровадження курсу «Уроки для стійкого розвитку. Школа друзів планети». У них взяли участь 64 учителі з 10-и районів і міст області.

   Учасники відмітили позитивну атмосферу на семінарі. Високо оцінили підручники, їх якість, яскравість, насиченість інтерактивними вправами. Саме використання інтерактивних вправ при викладанні цього курсу робить його дуже актуальним, цікавим, захоплюючим та діяльнісним. Навчання провели тренери міжнародних освітніх програм завідувач лабораторії виховної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників В.С.Кудін та вчитель біології Черкаської гімназії №31 Черкаської міської ради Л.П.Юрченко.

   


«Срібний дзвоник кличе в клас»



   День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Першокласники з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань, а новоспечені студенти вперше вступають у доросле життя. Учні гімназії подорослішали за літо, відпочилі і засмаглі, знову зустрічаються зі своїми друзями і діляться враженнями про проведені літні канікули. Батьки, бабусі й дідусі проводжають своїх дітей та онуків у новий навчальний рік, де їх зустрічають вчителі та викладачі — люди, які ведуть їх до вершин знань. Та й у всіх інших є близькі або друзі, для яких свято День знань — подія актуальна і урочиста.

   В цьому році гостем нашого шкільного свята був заступник голови Черкаської ОДА Коваль В.В. Він подарував школярам подарунки для занять спортом та змістовного дозвілля, побажав успіхів та гарного настою. Також учнів гімназії привітали депутат міської ради Швець О.В., начальник міського відділу ДАІ УМВС України в Черкаській області Деркач М.П., представник громадської ради Черкас Харламов Ю.Ю.

   Фотографії з події


Проведення атестаційної експертизи Черкаської гімназії №31






   З 03 по 14 лютого 2014 року відбулася атестаційна експертиза Черкаської гімназії №31 Черкаської міської ради Черкаської області.

   Експертна комісія управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради визнала Черкаську гімназію №31 Черкаської міської ради Черкаської області атестованою з відзнакою.


Інформація про учнів Черкаської гімназії №31, які отримали 200 балів з предметів під час ЗНО-2014

   Расулова Оксана – випускниця 11-А класу Черкаської гімназії №31 – стипендіат Президента України, обласний стипендіат «За високі досягнення у навчанні», призер Всеукраїнської олімпіади з біології, переможиця обласної та міської олімпіади з біології та екології, призер обласної та міської олімпіади з української мови та літератури, отримала 200 балів на ЗНО з української мови та літератури.

   Мельниченко Дмитро – випускник 11-А класу Черкаської гімназії №31 – призер обласної та міської олімпіади з англійської мови, отримав 200 балів на ЗНО з англійської мови.

   Біляєва Олександра – випускниця 11-І класу Черкаської гімназії №31 – призер міської олімпіади з правознавства, призер міської та обласної олімпіади з історії, отримала 200 балів на ЗНО з української мови та літератури.


Міське свято «Перші перемоги»






   11 червня 2014 року у концертній залі ЦДЮТ відбулось нагородження преміями учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста, які стали у 2014 році переможцями Міжнародних та Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів і турнірів, педагогічних і науково-педагогічних працівників, які підготували цих переможців, учнів-степендіатів міського голови у 2013-2014 навчальному році та нагородження учителів-фіналістів міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2014». Віктор Білоусов, секретар міської ради, виконуючий обов’язки міського голови, та директор департаменту освіти та гуманітарної політики Марина Бакланова привітали учасників зібрання із завершенням навчального року, висловили слова подяки та гордості за досягнуті школярами та їхніми вчителями успіхами в навчанні.

   72 учні-переможці навчальних закладів міста увійшли до складу команд, які захищали честь області на Всеукраїнських олімпіадах, з них 32 стали переможцями (45%) : 1-х -3, II - 10, III – 19. Найбільша кількість призових місць з французької мови – 5, математики, біології – по 4, економіки – 3, іспанської мови, трудового навчання – по 2 місця, німецької, англійської мов, української мови і літератури, історії, правознавства, екології, інформатики, фізики, хімії, астрономії, географії, фізичної культури – по 1місцю.

   У Черкаської гімназії № 31 - 5 призових місць на Всеукраїнських предметних олімпіадах: з біології - Расулова Оксана – ІІІ місце, Кучеренко Олександр – ІІІ місце (вчитель Юрченко Л.П.), з економіки – Загоруйко Олександра – ІІ місце, Герасик Влада, Веретільник Юлія – ІІІ місце (вчитель Панченко Г.М.), та 1 місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН з історії (Михайленко Світлана, вчитель Присяжнюк Ю.П.).

   Найуспішнішим учням та педагогам секретарем міської ради вручено сертифікати на отримання стипендії міського голови учням гімназії: Іщенку Артему, Тимошенко Вірі, Шарабурову Іллі.

   


Звіт директора гімназії В.М.Пивоварова перед громадськістю за 2013-2014 н.р.






   22 травня 2014 р. у актовій залі Черкаської гімназії № 31 відбувся звіт директора гімназії В.М.Пивоварова перед громадськістю за 2013-2014 н.р.

   У своєму звіті В.М.Пивоваров зазначив, що гімназія отримала 134 місце серед 20000 шкіл України, що колектив гімназії – лауреат загальнонаціональної громадської акції «Флагман освіти і науки України» Академії педагогічних наук України, вручено Грамоту Міністерства освіти та науки України та пам’ятний знак. У лютому відбулася атестаційна експертиза закладу. Гімназія – експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського рівня щодо впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес.

   Відзначив рівень начальних досягнень гімназистів, оголосив дані моніторингу навчальної діяльності 2013-2014 н.р.

   Зазначив рейтинг навчальних досягнень за І та ІІ семестр. Назвав переможців предметних олімпіад та кількість місць на міському та обласному етапі. На ІV етапі Всеукраїнських предметних олімпіад отримано 5 призових місць. Назвав прізвища дітей-стипендіатів.

   Оголосив підсумки І (міського) та ІІ (обласного) етапів конкурсу-захисту наукових робіт Малої Академії наук у 2013-2014 н.р. Доповів про роботу гімназії в Міжнародних проектах та програмах.

   Розказав про працевлаштування випускників 11-их класів 2013 р.

   Звернув увагу на забезпечення харчуванням та медичним обслуговуванням гімназистів, соціальну підтримку та супровід категорійних дітей. Назвав головні завдання виховної діяльності закладу.

   Ознайомив громаду з картою зайнятості гімназистів та гуртковою роботою.

   Надав громаді фінансовий звіт про використання коштів за 2013-2014 н.р.

   Присутні таємним голосуванням оцінили роботу директора Черкаської гімназії № 31 Пивоварова В.М.

   Результати голосування:

   Голосували 125 осіб:

   - Відмінно – 65

   - Добре – 51

   - Задовільно – 9

   - Незадовільно – 0

   


Гімназисти знайомилися з новим шкільним предметом



   Презентацію підручника “Основи податкових знань”, рекомендованого Міністерством освіти для вивчення в 9-х класах, днями провів заступник начальника ДПІ у м.Черкасах Тарас Білокінь.

   Тематичний відкритий урок пройшов для майбутніх старшокласників — учнів 8-М класу Черкаської гімназії №31, які вже з 1 вересня почнуть вивчати новий предмет. Щоб допомогти старшокласникам краще зрозуміти саму суть системи оподаткування, урок пройшов у вигляді “ділової гри”.

   У ході гри учні вивчили види податків, дізнались як правильно їх нараховувати та в які строки потрібно сплачувати, а також – про історію виникнення і розвитку українських податків. А на практичній частині уроку старшокласники змогли самостійно розрахувати розмір податку на доходи фізичних осіб, ПДВ, податку на прибуток та низки інших платежів.

   Під час уроку Тарас Білокінь розповів учням про важливість добровільної сплати податків та усвідомлення з раннього віку того, що податки платити необхідно всім.

   “Кожен має усвідомити, що приховування податків шкодить, у першу чергу, добробуту державі та призводить до невиконання нею соціальних, культурних, освітніх та інших програм”, – наголосив посадовець.

   Також окремий підсумковий урок було проведено для 9-го класу Черкаської гімназії №31, учні якого протягом цього навчального року вивчали новий підручник, завдяки якому вони змогли отримати корисну для майбутнього дорослого життя інформацію з основ податкових знань.

   Більшість старшокласників висловили бажання в подальшому детальніше дізнатись про основи податкового законодавства безпосередньо від фахівців ДПІ у м.Черкасах та прийти на День відкритих дверей до інспекції.

   


Увага!!!
Державна підсумкова атестація за курс початкової школи у 2013-2014 році
проводиться з української мови (мова та читання) і математики



   Згідно листа Міністерства освіти і науки України від 14.02.2014 №1/9-115 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2013/2014 навчальному році» з 13 по 22 травня 2014 року в 4-х класах проводиться державна підсумкова атестація з української мови (мова та читання) і математики.

   Державна підсумкова атестація з української мови (мова навчання), проводиться з метою перевірки мовленнєвих умінь і навичок правопису учнів, а також їхньої здатності практично застосовувати здобуті мовні знання. Для перевірки мовленнєвих умінь учням пропонується написати зв’язний текст на задану тему, правописних – списати запропонований текст. Мовні знання і уміння перевіряються за допомогою завдань тестового характеру.

   Атестація проводиться за посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з української мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. 4 клас» (авт. Пономарьова К. І., Гайова Л. А. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2014).

   Атестаційні контрольні роботи з української мови містять сім завдань, серед яких: три тестових завдання закритого типу, що передбачають вибір однієї правильної відповіді з трьох запропонованих варіантів; одне завдання на встановлення відповідності, в якому треба з’єднати лініями або стрілочками відповідні частини; одне відкрите завдання, що виконується письмово; текст для списування (55–60 слів) і творче завдання – написання тексту на задану тему (5–7 речень).

   Зміст контрольних робіт державної підсумкової атестації з читання розроблено на основі вимог програми з читання для 1–4 класів за змістовими лініями: “Коло читання”, “Літературознавча пропедевтика”, “Усвідомлення жанрової специфіки творів”, “Смисловий і структурний аналіз тексту”, “Засоби художньої виразності, емоційно-оцінне ставлення читача до змісту твору”, “Творча діяльність на основі прочитаного”.

   Атестація проводиться за посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з читання для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою. 4 клас» (авт. Вашуленко О. В. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2014).

   Підсумкова контрольна робота з читання складається з тексту для самостійного читання та восьми завдань тестового характеру, а саме: 5 завдань закритого типу з вибором однієї правильної відповіді з трьох запропонованих варіантів (завдання 1?5); 2 завдання відкритого типу (завдання 6, 7): з короткою письмовою відповіддю, на встановлення відповідності, на встановлення правильної послідовності; одне завдання відкритого типу з розширеною письмовою відповіддю.

   Контрольні роботи з математики дозволяють визначити рівень засвоєння учнями математичних знань, сформованості умінь та навичок, здатності застосовувати вивчений матеріал під час виконання завдань із числами, числовими і буквеними виразами, рівностями, нерівностями, рівняннями, величинами, геометричними фігурами, розв’язування сюжетних задач. Державна підсумкова атестація проводиться за посібниками: «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики. 4 клас» (авт. Онопрієнко О.В., Пархоменко Н.Є., Листопад Н.П. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2014).

   Кожна робота складається з восьми завдань: п’яти тестових завдань закритого типу з вибором однієї правильної відповіді з трьох запропонованих варіантів (завдання 1–5); двох завдань відкритого типу з короткою письмовою відповіддю (завдання 6, 7); одного завдання відкритого типу з розгорнутою письмовою відповіддю – розв’язування сюжетної задачі.

   Державна підсумкова атестація проводиться в усіх загальноосвітніх навчальних закладах відповідно до календарного планування окрім понеділка та п’ятниці., початок о 9-00.

   На проведення атестації з кожного предмета відводиться 1 академічна година.

   Завдання державної підсумкової атестації виконують усі учні, окрім тих, які з поважних причин (хвороба, довготривале перебування на лікуванні, участь у спортивних змаганнях, переїзд на інше місце проживання, природні катаклізми) не можуть брати участь у їх виконанні. У такому разі оцінки за державну підсумкову атестацію виставляються цим учням за результатами семестрового оцінювання.

   Додаткові види перевірочних робіт у 4-х класах не проводяться.


Про порядок закінчення 2013 – 2014 навчального року



   У 2013/2014 навчальному році навчальні заняття завершуються 30 травня, у цей день проводиться свято «Останній дзвоник».

   Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів організовуються відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 №1/9-61 та проводяться у 1-4 класах 2-5 червня, у 5-8 і 10 класах - 2 червня – 13 червня. За рішенням закладу навчальні екскурсії і навчальна практика можуть бути проведені протягом навчального року.

   У 4-х класах державна підсумкова атестація проводиться з 13 по 22 травня із української мови та читання, математики.

   У 9-х класах державна підсумкова атестація проводитиметься з 2 по 16 червня з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

   Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів проводиться з 23 по 29 травня з трьох предметів у письмовій формі за збірниками завдань. У цей період навчальні заняття для одинадцятикласників не проводяться.

   У 4-х, 9-х та 11-х класах у 2013/2014 навчальному році атестація проводиться за збірниками завдань, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 27.12.2013 №1844 «Про надання грифа Міністерства освіти і науки України збірникам завдань для проведення державної підсумкової атестації».

   Документи про повну загальну середню освіту вручаються випускникам 11-х класів 31 травня 2014 р. на урочистих зборах. Документи про базову освіту вручаються учням, які закінчили 9-й клас, 18 червня 2014 р.


День ЦЗ 2014









   25 квітня 2014 року в гімназії проводився День цивільного захисту.

   Цей захід – невід’ємна навчально-виховного процесу. Його метою було практичне відпрацювання учнями теоретичних знань та навичок з безпеки життєдіяльності, основ здоров'я та цивільного захисту, а також досягнення злагодженості у роботі адміністрації, педагогів і учнів гімназії, практичне відпрацювання учнями, педагогічним і обслуговуючим персоналом гімназії дій за планами реагування на надзвичайні ситуації;формування і розвиток в учнях морально-психологічних якостей: мужності, витримки, ініціативи, взаємної виручки під час небезпеки.

   На початку дня відбувся збір керівного і командно-начальницького складу ЦЗ гімназії, адміністрації та вчителів гімназії, на якому проведено уточнення плану Дня ЦО і комплексного ОТ в школі і порядку проведення відповідних заходів.

   На відкритті Дня цивільного захисту були присутні учні 10-11 класів. До них звернувся директор гімназії Пивоваров В.М., розповів про мету та значення заходів з цивільного захисту. Також перед учнями виступив з профілактичною бесідою старший викладач кафедри пожежно-профілактичної роботи Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Мельник В.П.

   На першому уроці в усіх класах проведені виховні години на тему: “Історія і призначення ЦЗ, її завдання в сучасних умовах” Також учні вивчали план евакуації, повторювали правила поведінки під час евакуації, відпрацьовували навички користування засобами індивідуального захисту.

   До Дня ЦЗ учні 5-А, 5-Б, 5-В, 6-А, 6-М, 6-І, 7-А, 7-Б, 7-В, 8-А, 8-Б, 9-Б, 9-М, 10-І, 10-А, 10-М, 11-Б, 11-М класів виготовили плакати на тему безпеки життєдіяльності, основ здоров’я та цивільного захисту. Працівники шкільної бібліотеки підготували тематичну виставку літератури. На уроках вчителі гімназії проводили бесіди про використання знань з предмета для збереження здоров’я та життя під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. В 4-А класі вчитель Михайлюк Лариса Степанівна провела цікавий урок на тему безпечного життя та вікторину. Вчителі фізкультури проводили спортивні змагання та естафети.

   На великій перерві учні 11-х класів оформили виставку засобів радіаційного і хімічного захисту, показали учням 6-х класів як ними користуватися. Кожен охочий зміг сам «приміряти» протигаз чи інший засіб РХЗ.

   Обов’язковою складовою Дня ЦЗ є проведення об’єктового тренування формувань ЦЗ гімназії. Сьогодні проводили тренування ланки пожежогасіння та медичної допомоги.

   На 5 уроці відбулася евакуація з розташування школи персоналу та учасників навчально-виховного процесу - відпрацювання дій по виконанню завдань згідно можливої обстановки на території гімназії під час виникнення пожежі. Вчителі вивели учнів та вишикували у завчасно визначеному безпечному місці, перевірили наявність учнів та доповіли начальнику штаба ЦЗ про проведені заходи та наявність учнів.

   Після тренування відбулися показові виступи працівників та курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля та учнів 11-х класів, які закінчили вивчення курсу «Захист Вітчизни».

   Отже, сучасне життя – непередбачуване. І воно свідчить про те, що чим раніше людина вивчить основні принципи самозахисту та усвідомить свою відповідальність під час надзвичайної ситуації, тим ефективнішими будуть результати. Практична спрямованість заходів, що проводилися протягом Дня ЦЗ, викликала інтерес в учнів, спонукала їх до поглиблення знань із ЦЗ та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій – таким був підсумок проведеного Дня ЦЗ в школи. Проведений захід переконав у важливості, великій користі підготовки дітей до життя у бурхливому морі сучасного техногенного світу.

   Фотографії з події


Веснянки



   Неймовірне свято весни відбулося 22 квітня на Театральній площі нашого міста.

   Глядачі мали змогу бути на унікальному святі, де кожен охочий міг долучатися до весняного обрядового дійства, яке влаштували творчі колективи міста, серед яких була і наша зразкова вокальна студія "КАРАМЕЛЬ".

   Також на святі були представлені роботи маленьких, талановитих українців, які зайняли призові місця на Всеукраїнському фестивалі "Писанковий рай".

   Нехай кожен Ваш день буде таким же яскравим та радісним,а наші традиції залишалися у ваших серцях назавжди!!!

   Фотографії з події


Комп’ютер - друг чи ворог?





   16 квітня 2014 відбувся фінальний етап міського конкурсу проектів-досліджень "Комп’ютер - друг чи ворог?". На конкурс було представлено 38 робіт з 21 навчального закладу міста. Після попереднього відбору залишилось 10 навчальних закладів, які і представляли свої проекти під час захисту. В своїх проектах учні досліджували роль комп’ютера в сучасному суспільстві, розглядали питання безпечного використання комп’ютерів для людини і навколишнього середовища.

   Працюючи над проектом учасники конкурсу вивчали вплив комп’ютера на життя людини з різних сторін, знаходили позитивні та негативні фактори впливу комп’ютера.

   Висновок, що був сформульований учасниками конкурсу: комп’ютер - це не велика іграшка, а засіб для роботи з інформацією, роботу з яким важливо правильно організовувати для збереження власного здоров'я та навколишнього середовища.

   Вітаємо переможця конкурсу - Олійника Богдана, учня 10 класу нашої гімназії!


Учасники ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови в гостях Черкаської гімназії №31



   26 березня 2014 Черкаська гімназія №31 зустрічала гостей - учасників ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови. До нас завітали учні та викладачі з Кіровоградської, Луганської, Донецької областей та АР Крим. Гостей зустрічали вчителі кафедри української мови та літератури на чолі з Присяжнюк Валентиною Петрівною. Вони ознайомили юних мовознавців з матеріалами Шевченківського залу, кабінетів української мови. Також гості завітали до шкільного музею Великої Вітчизняної війни ім. П.Ф.Батицького, де керівник музею Ісаєва Лариса Анатоліївна розповіла про бойовий шлях легендарного визволителя міста Черкаси.

   Учасникам олімпіади дуже сподобалася наша гімназія своєю сучасністю. Особливо їх зацікавили фотопанно "Фейсвол" та Шевченківський зал.

   Цікавою для наших гостей була екскурсія до музею Василя Симоненка та Світлиці рідного слова спеціалізованої школи № 33.

   Після пізнавальних екскурсій гості продовжили вечір відпочинку у боулінгу разом з учнями та вчителями нашої гімназії.


Семінар-практикум для учителів німецької мови та світової літератури міста Черкас









   19 березня 2014 року у гімназії відбувся міський семінар учителів німецької мови та світової літератури на тему: «Методика проведення інтегрованих уроків іноземної мови та світової літератури».

   Учасники семінару ознайомились з роботою учителів німецької мови та світової літератури щодо проведення інтегрованих уроків та формування у гімназистів національних і загальнолюдських цінностей та обмінялись досвідом з питань розвитку полікультурної компетентності на уроках іноземної мови та словесності.

   Відкриті уроки проводили учителі гімназії: Орещук Світлана Костянтинівна та Ісаєва Лариса Анатоліївна (7-А клас), Федоренко Ольга Богданівна та Литвин Олена Миколаївна (10-Б клас).

   В актовій залі відбувся майстер-клас «Лексика в русі», який підготувала вчитель німецької мови Олена Борисівна Харламбова-Фенске.

   Семінар був високо оцінений присутніми.


Всеукраїнський конкурс саморобних подарунків



   Учні 3-В класу Черкаської гімназії №31 зі своєю улюбленою вчителькою Шнайдер Світланою Миколаївною стали переможцями Всеукраїнського конкурсу саморобних подарунків, який проводив дитячий журнал «Професор Крейд», і отримали головний приз - мультимедійну дошку.

   Ось що говорять самі учні:

   «Ми вирішили зробити «Скриню казок». Чому? Все просто. Казки живуть навколо нас. Можна на ходу придумати продовження казки, змінити її сюжет, додати нових героїв. Це дуже цікаво і весело! Всі разом ми вирішили, що героїв казок повинно бути багато (Вони ж повинні ходити один до одного в гості!). Тоді вже з’явилась спільна ідея зробити їх в різних техніках, використати предмети, які оточують нас. В хід ішли коробочки від «Кіндерсюрпризів», морське каміння, шкарпетки, фетр. Частина учнів класу отримала не менш цікаве і важливе завдання: знайти і оформити такі казки, де герої спілкуються, допомагають один одному, попадають у різні пригоди. Так була створена невеличка бібліотека рольових казок з ілюстраціями.

   А ще ми вдячні нашим батькам і Світлані Миколаївні, які в усьому підтримували нас, допомагали і разом з нами були впевнені в нашій перемозі!»

   Робили це все маленькі фантазери від душі, проявляючи свою творчість і наполегливість. Труд їх високо оцінили дорослі організатори конкурсу. Тепер у третьокласників є ще більше можливостей гарно вчитися і опановувати нові знання за допомогою новітніх комп’ютерних технологій!


Методична зустріч вчителів біології



   20 лютого 2014 року у Черкаській гімназії №31 відбулася методична зустріч вчителів біології загальноосвітніх шкіл Черкаського району з вчителем біології Черкаської гімназії №31 Юрченко Л.П.

   Тема зустрічі: «Застосування інформаційно-комунікаційних технологій як одна з умов формування комунікативних компетенцій на уроках біології».

   З вітальним словом та презентацією виступив директор Черкаської гімназії №31 Пивоваров Василь Миколайович.

   Вчитель біології Черкаської гімназії №31 Людмила Петрівна Юрченко провела презентацію свого досвіду роботи з проблеми «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках біології шляхом використання інформаційно-комунікаційних технологій». Нею був також проведений майстер-клас «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на різних етапах уроку» та запропоновані методичні рекомендації щодо організації науково-дослідницької роботи в Малій академії наук.

   Вчителі біології Черкаського району провели круглий стіл «Розвиток творчої активності учнів, стимулювання участі у конкурсах, олімпіадах».

   Фотографії з події


Всеукраїнський тиждень права



   З 9 по 13 грудня 2013 року в гімназії проходив Всеукраїнський тиждень права.

   З метою створення належних умов для визнання учнями пріоритету прав людини як гуманістичної цінності; утвердження в учнів гуманістичної моралі та формування поваги до таких цінностей, як свобода, рівність, справедливість; формування політичної та правової культури дітей та батьків засобами громадянської освіти, розширення знань про закони та законодавчі системи були проведені наступні заходи.

   Було створено методичний банк для проведення тематичних виховних годин, поновлено матеріали динамічного куточка “Правова освіта”, підготовлена тематична виставка літератури з правової освіти. Проведене засідання дебатного клубу «Ювенальне право: за і проти» (керівник клубу О.В.Соколюк).

   Класними керівниками проведено виховні години на теми «Конвенція прав дитини», «Правові аспекти спілкування: як спілкуватися, щоб не порушувати прав людини», «Як не потерпіти від злочину та не стати жертвою насильства», «Декларація прав людини». «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Права споживача», «Трудове право неповнолітніх».

   Також організовано зустрічі учнів з фахівцями ЧМЦССМ та КМСД. Працівник кримінальної міліції К.В.Буц провела бесіди з учнями 8-х класів.

   Викладач правових дисциплін О.В.Соколюк з метою підвищення рівня обізнаності у правовому та соціальному просторі проводила заочні вікторини «Права людини» з правознавства в 7-8 класах. Особливо активними учасниками вікторини стали учні 7-х класів.

   


«Математичні пазли»



   Під девізом:

   Щоб удосконалювати розум,      

   треба більш роздумувати,      

   ніж заучувати.      

   Рене Декарт

   з 9 по 13 грудня учителями методичної комісії фізико-математичних наук був проведений тиждень «Математичні пазли». У проведенні тижня математики брали участь усі класи.

   Для учнів 5-х класів були проведені урок-гра «Веселий експрес», «Економічний турнір», «Подорож країною математики», «Наш дім – Сонячна система». З учнями 6-х класів були проведені досліди з фізики «У світі цікавого», «Математичний ринг». Для учнів 7-х класів була проведена вікторина «Чи знаєш ти фізичні прилади?», гра «Перший мільйон», «Година цікавої математики». Восьмикласники побували «У світі цікавого», грали у «Що? Де? Коли?» та займалися «Математичною показухою». Серед 9-х класів була визначена «Міс математика» та розіграний «Перший терабайт». Старшокласники провели «Захист проектів-презентацій», довели, що «Україна – космічна держава», визначили «Сильну ланку», були «Швидкі, сміливі та кмітливі», а потім розважались у «Математичному казино».

   Тиждень фізико-математичних наук пройшов пізнавально та цікаво.

   Фотографії з події


Тематичний тиждень початкових класів





   Цікаво, весело і з великою пізнавальною користю пройшов у гімназії тематичний тиждень початкових класів, присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка «Твій біль, твою любов, Кобзарю, дозволь до серця притулить». У рамках тижня учні початкових класів брали участь у конкурсі презентацій проектів «Великий син великого народу», в якому висвітлювались сторінки життя і творчості великого поета, літературних читаннях «Поезія Т.Г.Шевченка – то музика народної душі», літературному конкурсі «Співуче Шевченкове слово джерельцем струмує в мені», де учні читали вірші нашого великого земляка. Цікавими знахідками стали для маленьких гімназистів участь у віртуальній літературній подорожі «Шляхи Тарасової долі», перегляд експрес-інформації «Бронзовий родовід генія. Пам’ятники Т.Г.Шевченку в Україні та за кордоном», знайомство з творчістю Шевченка-художника – перегляд презентації «Живописних справ майстер». Учні 2-4 класів у ці дні відвідали місцевий музей Кобзаря. Гостями учнів-початківців стали артисти Черкаського народного хору, виступ якого став справжнім святом для всього колективу гімназії. По справжньому популярною була виставка Кобзарів «Тарасів Кобзар – народу великий дар», де були представлені книги різних років видання. Учні 3-х та 4-х класів одержали справжнє задоволення від участі у квесті «На перехресті музи й долі», в якому вони змогли виявити не тільки свої знання, творчі здібності, але й спритність.

   Програму тижня підготував творчий колектив учителів початкових класів, на чолі з головою методичної комісії вчителів-початківців Голуб Анжелою Василівною.

   Фотографії з події


Міський семінар учителів української та світової літератури









   27 листопада 2013 року у гімназії відбувся міський семінар учителів української та світової літератури на тему: «Компаративний аналіз як засіб розвитку полікультурної компетентності учнів на уроках української та світової літератури».

   Відкриті уроки проводили учителі гімназії: Ісаєва Лариса Анатоліївна (7-А клас), Луц Наталія Миколаївна (8-А клас), Присяжнюк Валентина Петрівна (8-Б клас), Руденко Лариса Володимирівна (7-Б клас).

   В актовій залі відбувся виховний захід «Черкащини славетні імена», присвячений 60-річчю з дня утворення Черкаської області (підготували Білоног Лідія Михайлівна, Снєт Аліна Петрівна).

   Семінар був високо оцінений присутніми.

   Фотографії з події


У гімназії вшанують пам’ять жертв Голодомору







   22 листопада у нашій гімназії з метою виховання в учнів патріотизму, глибокого усвідомлення причин та наслідків геноциду українського народу проведено акцію «Запали свічку пам’яті».

   Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, швидше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

   Працівниками бібліотеки підготовлено літературно-журнальну виставку «Голгофа голодної смерті», класні керівники та вчителі історії у класах провели «Уроки пам’яті».


Гості із Польщі



   З 13 по 20 листопада 2013 року у нашій гімназії перебувала делегація учнів із польського містечка Вола Баторська.

   Ось уже 3 роки учні нашого гімназійного євроклубу «Глобус» під керівництвом координатора О.В.Науменко виконують спільні міжнародні проекти з однолітками з Польщі. Наш євроклуб уже двічі був у Польщі, і цього разу це був уже другий візит польських школярів до нашої гімназії.

   Під час візиту учні мали можливість ознайомитися з визначними місцями нашого міста, побувати на екскурсії у храмі бойових мистецтв «Білий Лотос», закохатися в українську пісню на концертах у нашій гімназії, переглянути виставу «Сільва» у місцевому театрі. Гості та члени євроклубу відвідали столицю нашої країни – Київ.

   На уроках історії учні спільно обговорювали наслідки Другої світової війни для наших країн, на уроках української літератури ознайомилися з творчістю Івана Франка, співали польських та українських пісень на уроках музики і, звичайно ж, спілкувалися англійською мовою під час різних ігор, презентацій, обговорень проектної роботи, написання буклетів та планування роботи на майбутнє.

   Фотографії з події


Навчання для шкільних учителів «Занурення в Європейський Союз»



   З 11 по 15 листопада цього року на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбулося навчання для шкільних учителів «Занурення в Європейський Союз». Навчання-тренінг було проведено в рамках програми «Навчання впродовж життя» за підтримки Жана Моне.

   Учасниками першого тренінгу стали учителі Черкаської області, які викладають предмети суспільствознавчого циклу, серед них учитель географії гімназії №31 Портенко Лариса Іванівна.


Конкурс Євроклубів "Міс Всесвіт"



   15 листопада у приміщенні ЗОШ №6 відбувся міський конкурс Євроклубів "Міс Всесвіт". В ньому брала участь учениця 8-А класу Добжанська Анна, яка представляла країну Японію.

   Наша гімназистка і отримала почесний титул "Міс Всесвіт".

   Фотографії з події


Конкурс знавців української мови



   15 листопада відбулося підведення підсумків шкільного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика. Переможці були нагороджені Почесними грамотами.

   Вітаємо їх і бажаємо перемогти на міському етапі Конкурсу!


П'ятикласники поповнюють ряди гімназистів!







   У п’ятницю, 15 листопада у Черкаській гімназії №31 відбулася посвята в гімназисти учнів 5-х класів. Цього дня до гімназійної родини приєдналося ще 124 учні.

   До п’ятикласників із привітанням звернувся директор гімназії В.М.Пивоваров. Із законами гімназійного кодексу честі молоде поповнення познайомили старшокласники 11-А класу. Пізніше старшокласники подарували молодшим товаришам значки з гербом гімназії.

   Майбутні гімназисти підготували концерт, переконавши присутніх у тому, що вони гідні носити почесне звання.

   Свято завершилося. Та для нових гімназистів цей день - тільки початок відповідального шляху у довгому, цікавому, дружньому, гомінкому і незабутньому шкільному житті.


Міський семінар шкільних логопедів





   15 листопада 2013 року в Черкаській гімназії №31 відбувся міський семінар шкільних логопедів на тему «Сучасні методи корекції дислексії в учнів молодших класів». На семінарі були присутні шкільні логопеди міста Черкаси та Черкаського району.

   Перед присутніми виступили вчитель-логопед Черкаської гімназії №31 Славута Оксана Іванівна, яка в своєму виступі та на практичному занятті з групою учнів 3-х класів висвітлила сучасні методи корекції дислексії, зокрема методику Рональда Дейвіса, яка сьогодні працює в 40 країнах світу і набуває все більшої популярності в Україні.

   Проблему обговорили психолог гімназії Лавренюк Люція Іванівна та інші присутні вчителі-логопеди. Підсумок семінару підвела методист Черкаського міського методичного кабінету установ освіти Дмитренко Любов Геннадіївна.

   Фотографії з події


У колі друзів







   14 листопада у приміщенні гімназії №31 відбулося відкрите засідання євроклубів міста «У колі друзів», організоване координатором гімназійного євроклубу «Глобус» Оленою Василівною Науменко. На засіданні були присутні представники євроклубів СШ №3, №18, ЗОШ №6, №28, №12 та делегація із польського містечка Вола Баторська.

   Учасники переглянули презентацію та відеофільм про перебування нашого євроклубу у Польщі. Президенти євроклубів розповіли про свою діяльність. Присутні мали можливість задати питання польським школярам про життя їхньої країни. Завершилося засідання вікториною «Чи знаєш ти Європу». Переможці отримали солодкі призи.

   


Міський семінар бібліотекарів у Черкаській гімназії №31







   14 листопада у Черкаській гімназії № 31 відбувся міський семінар шкільних бібліотекарів за темою: «Використання інформаційно-комунікаційних технології у роботі шкільної бібліотеки».

   Візитну картку гімназії представив директор гімназії, заслужений учитель України, В.М.Пивоваров.

   За темою семінару перед присутніми виступили Хижняк Т.В., заступник завідуючої міським методичним кабінетом установ освіти, та Баликіна Л.Д., завідуюча бібліотекою гімназії.

   На семінарі були представлені мультимедійні презентації для учнів і вчителів, книжкові виставки: «Скарби нашої бібліотеки», література подарована бібліотеці учнями гімназії, методична література для вчителів та концерт-вітання бібліотекарів учнями гімназії.


Визначено варіанти тестів моніторингу з української мови. 10 клас



   Міністерством освіти і науки визначено 4 з 10 варіантів, які будуть запропоновані учням 10-х класів для складання тесту моніторингу якості освіти з української мови.

   Як відомо, 12 листопада 2013 року відбудеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти у з української мови за результатами навчання учнів 10 класів в основній школі.

   У Міносвіти повідомили, що за результатами відбору номерів варіантів тестів, шляхом випадкових чисел, кожен десятикласник складе один з наступних номерів тестів:

   "Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою). 10 клас. Збірник завдань для проведення моніторингу якості загальної середньої освіти за результатами навчання учнів в основній школі" (авт. Голуб Н.Б., Шелехова Г.Т., Ярмолюк А.В., Скрипник Л.М.) визначено такі варіанти: №1, №2, №9, №10.


Моніторинг якості загальної середньої освіти



   З 12 листопада в школах розпочнеться проведення моніторингу якості загальної середньої освіти, який буде проведено в усіх школах країни. Міністерські тести впродовж місяця складатимуть учні 5-х та 10-х класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів країни.

   Моніторинг якості загальної середньої освіти проводиться за збірниками завдань для проведення моніторингу, що видані ТОВ "Центр навчально-методичної літератури".

   Збірники завдань для проведення моніторингу містять 10 варіантів тестів, кожен з яких складається із завдань, які відрізняються складністю та формою. Кожен учень виконуватиме один варіант тестів у спеціальному бланку відповідей. Усього, відповідно до графіків проведення моніторингу, учні 5-х класів складуть 5 міністерських тестів, десятикласникам доведеться пройти 12 тестувань.

   На виконання кожного тесту учням відводиться 45 хвилин. Структура, обсяг та інші параметри контрольних робіт визначено на основі вимог до загальноосвітньої підготовки учнів відповідно до чинних навчальних програм для основної школи.

Графік проведення моніторингу якості освіти учнів 5-х класів:

13 листопада, середа – математика;

20 листопада, середа – українська мова;

27 листопада, середа – російська мова;

4 грудня, середа – комбінований тест (Я і Україна (громадянська освіта), Основи здоров’я);

11 грудня, середа – іноземна мова.

Графік проведення моніторингу якості освіти учнів 10-х класів:

12 листопада, вівторок - українська мова;

13 листопада, середа - історія України;

14 листопада, четвер – геометрія;

19 листопада, вівторок – біологія;

21 листопада, четвер – алгебра;

26 листопада, вівторок – фізика;

28 листопада, четвер - іноземна мова;

3 грудня, вівторок – хімія;

4 грудня, середа – технології;

5 грудня, четвер - всесвітня історія;

10 грудня, вівторок - українська література;

12 грудня, четвер - географія.

   Електронні версії збірників і номери варіантів тестів для виконання їх учнями будуть розміщені за 2 дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua).

   Варіанти завдань, які виконуватимуть учні, розподіляє вчитель, обираючи їх із чотирьох, визначених і розміщених за 2 дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу на вищезгаданих веб-сайтах.


Фінал міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2014"



   1 листопада 2013 року в обласному Будинку вчителя відбувся фінал міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2014».

   На міському турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014» у цьому році змагалися учителі обслуговуючої праці, світової літератури, географії та початкових класів.

   Як завжди, учасники цього конкурсу демонстрували свої професійні вміння, презентували теоретичні розробки, проводили відкриті уроки. Кожен з етапів оцінювався певною кількістю балів. І лідер конкурсу змінювався з кожним новим етапом.

   Учитель світової літератури нашої гімназії Литвин Олена Миколаївна отримала перемогу у номінації «Перспектива», а також приз альтернативного журі.

   Вітаємо з перемогою!


Черкаська гімназія №31 – Флагман освіти і науки України 2013 року






   18 жовтня 2013 року в приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України відбулася заключна частина Загальнонаціональної громадської акції «Флагмани освіти і науки України». Черкаська гімназія №31 визнана Флагманом освіти і науки України.

   Директору гімназії №31 Пивоварову Василю Миколайовичу було вручено Грамоту міністра освіти та науки Табачника Д.В. за вагомий внесок у розвиток та виховання підростаючого покоління, медаль та Книгу «Флагман освіти і науки України».


Урочисте вручення Президентської стипендії переможниці Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології Расуловій Оксані





   23 жовтня 2013 року у м. Києві в приміщенні Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» відбулося урочисте вручення Президентських стипендій переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів.

   Серед стипендіатів учениця нашої гімназії, переможниця Всеукраїнської олімпіади з біології Расулова Оксана та переможиця Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН з історії, цьогорічна випускниця Сіренко Марія.

   Щиро вітаємо наших учениць! Бажаємо подальших творчих злетів та успіхів, натхнення в навчанні!


Участь у тренінгу eTwinning Plus




   13 вересня вчителі нашої гімназії Науменко Олена Василівна, Мікрюкова Тетяна Віталіївна та Кравченко Ірина Борисівна прийняли участь у тренінгу eTwinning Plus practica1 session 2013, де мали можливість ділитися досвідом та співпрацювати з колегами з інших шкіл у живому форматі.

   Сподіваємося, що нові навички, що були отримані в рамках тренінгу, допоможуть знаходити нових партнерів та цікаві проекти у сфері міжнародного обміну.

   Фотографії з події


Нові вимоги до оцінювання школярів



   Міністерством освіти затверджено орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти.

   Відповідний наказ підписаний з метою організованого переходу на нові Державні стандарти та додержання державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів.

   У документі зазначається, що вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів розроблені відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти, і набувають чинності поетапно: у 1 класах загальноосвітніх навчальних закладів - з 2012/13 навчального року; у 2 класах - з 2013/14 навчального року; у 3 класах - з 2014/15 навчального року та у 4 класах - з 2015/16 навчального року відповідно.

   Вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи також набуватимуть чинності поетапно: у 5 класах загальноосвітніх навчальних закладів - з 2013/14 навчального року; 6 класах - з 2014/15 навчального року; 7 класах - з 2015/16 навчального року; 8 класах - з 2016/17 навчального року; 9 класах - з 2017/18 навчального року відповідно.

   Детальніше на osvita.ua


Свято «Перші перемоги»


   11 червня в Центрі дитячої та юнацької творчості відбулося міське свято відзначення переможців Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, інтелектуальних та творчих змагань “Перші перемоги”.

   46 школярів отримали грамоти та грошові винагороди за перемоги у Всеукраїнських олімпіадах, Всеукраїнському конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук та Міжнародному мовно-літературному конкурсі серед учнівської молоді імені Тараса Шевченка. Дипломи та грошові премії вручили і педагогам, які підготували талановитих школярів. Серед нагороджених вчителі Черкаської гімназії №31: Присяжнюк Ю.П., Юрченко Л.П., Фрідман Л.С. та учениці – Сіренко Марія, Расулова Оксана, Гриців Ірина.


Нагородження переможців Всеукраїнських предметних олімпіад та конкурсу-захисту Малої академії наук!




   16 травня 2013 року в сесійній залі Будинку рад відбулось свято нагородження юних переможців.

   З вітальним словом до присутніх звернулась директор Департаменту освіти і науки Черкаської обласної ради Гаврилюк Г.М., яка привітала учнівську молодь Черкащини з отриманими здобутками та побажала продовжувати свою наполегливу роботу на шляху до знань.

   У ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад брали участь 85 учнів із 8 районів і 5 міст області. 50 учнів із них стали переможцями. Серед переможців дві учениці Черкаської гімназії №31: Расулова Оксана (І місце з біології, вчитель Юрченко Л.П.), Гриців Ірина (ІІ місце з біології, вчитель Фрідман Л.С.).

   За результатами Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук перемогу отримали 29 учнів Черкаської області. Серед переможців Сіренко Марія, учениця 11-А класу, що отримала перше місце у секції історії України (вчитель Присяжнюк Ю.П.).


Науковці – еліта нації



   16 травня 2013 року, напередодні Дня науки в Україні, в Черкаському державному технологічному університеті відбулась зустріч керівників області з науковцями.

   Поряд з досвідченими науковими працівниками області до наукових досліджень також долучаються і наймолодші науковці регіону. Своїм досвідом та враженнями від наукової діяльності поділилася з присутніми Сіренко Марія, учениця 11-А класу Черкаської гімназії № 31, переможець Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт учнів, членів Малої академії наук України в секції «Історія України». За її словами, у науковій роботі головне – це гармонійне поєднання елементів науковості та творчості.


Бал олімпійців



   Щорічно у нашій гімназії ми підводимо підсумки участі наших учнів у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, відзначаємо тих, хто своєю інтелектуальною працею прославляє Черкащину. Цей рік не є винятком.

   15 травня 2013 року відбулося загальногімназійне свято “Бал олімпійців”.

   Гімназисти принесли нашому закладу 70 перемог на міських предметних олімпіадах, 23 місця на обласних олімпіадах, 12 місць на міському та обласному етапах конкурсу-захисту Малої академії наук та 3 місця на Всеукраїнських олімпіадах та захисті робіт МАН.

   Гордістю гімназії стали:

   Расулова Оксана – І місце Всеукраїнської олімпіади з біології (вч. Юрченко Л.П.)

   Гриців Ірина – ІІ місце Всеукраїнської олімпіади з біології (вч. Фрідман Л.С.)

   Сіренко Марія – І місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН (вч. Присяжнюк Ю.П.)


Всеукраїнський проект «Літопис освіти і науки України»




   З метою гідного представлення позитивного іміджу освітніх закладів України ТОВ «Видавництво «Альфа-Віта» проводило Всеукраїнський проект «Літопис освіти і науки України». Підсумком проекту стало видання та презентація 24 квітня 2013 року в місті Києві книги «Літопис освіти і науки України».

   Черкаська гімназія №31 стала Лауреатом проекту, презентована в даній книзі і нагороджена дипломом за значний внесок у розвиток освіти і науки України.


Всеукраїнський науково-практичний семінар «Особистісно-орієнтована модель виховання гуманістичних цінностей учнів»



   19 квітня 2013 року у Черкаській гімназії №31 відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Особистісно-орієнтована модель виховання гуманістичних цінностей учнів» (за результатами дослідно-експериментальної роботи Черкаської гімназії №31 Черкаської міської ради).

   Семінар складався із теоретичної та практичної частини.

   У першій частині семінару перед присутніми виступили: директор гімназії Пивоваров Василь Миколайович; Бережна Таміла Іванівна, завідувач сектору науково-дослідної та експериментальної роботи відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України; Топчій Ірина Вікторівна, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради; Назаренко Галина Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, проректор з наукової роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників; Хижняк Тамара Василівна, заступник завідуючої міським методичним кабінетом установ освіти; Коротун Людмила Валентинівна, заступник директора з науково-методичної роботи; Бондар Світлана Василівна, заступник з виховної роботи; Лавренюк Люція Іванівна, практичний психолог.

   Під час другої частини відбулося проведення уроків основ гуманістичної моралі у 4-Г класі (вчитель Донець Н.В.), 6-Б класі (вчитель Савіченко Н.В.), 10-Б класі (вчитель Литвин О.М.). Також увазі гостей було представлено уроки української та світової літератури (вчителі Луц Н.М., Ісаєва Л.А.), виховна година (кл.кер. Білорус А.В.), діяльність студій та гуртків художньо-естетичного напрямку (кер. Сємілєткіна С.М., Казмирук В.В., Оробець А.Л.).

   На семінарі були присутні директори та заступники експериментальних шкіл Черкаської області; директори шкіл нового типу міста Черкас; заступники директорів з навчально-виховної роботи Черкаської області.

   Семінар отримав високу оцінку від присутніх гостей.

   Фотографії з події


Міський конкурс «Громада міста – освіті»



   12 квітня відбулося урочисте підведення підсумків міського конкурсу "Громада міста - освіті". Переможці конкурсу: Антонюк Ірина Андріївна - голова батьківської ради гімназії в номінації "Дієва рада - разом до успіху"; Прокопчук Наталія Сергіївна - заступник голови батьківської ради гімназії в номінації "Духовне відродження"; Сметана Лариса Миколаївна - голова батьківського комітету 1-Г класу в номінації "Дай руку першокласнику". Більш детальна інформація на сайті департаменту.


Головне управління освіти і науки стало департаментом



   Віднедавна Головне управління освіти і науки ОДА отримало новий статус - ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ТА НАУКИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОДА.

   Крім нової назви департамент отримав і новий дизайн сайту.


Вітаємо призерів IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад - 2013.



   Закінчилось проведення IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад.

   Наші гімназисти отримали 2 призових місця з біології:

   І місце – Расулова Оксана (10-А клас)

   ІІ місце – Гриців Ірина (8-М клас)

   Вітаємо учителів:

   Юрченко Людмилу Петрівну,

   Фрідман Ларису Семенівну,

   які підготували переможців Всеукраїнської олімпіади!


Укрпошта проводить конкурс



   Черкаська дирекція УДППЗ «Укрпошта» проводить конкурс «Напиши листа вдячності ветерану».

   Акція триватиме до 22 квітня 2013 року. Листи будуть розглянуті та опубліковані на сторінках газети «Поштовий вісник». Молодь, чиї листи найбільш схвилюють, розчулять, вразять і захоплять читачів, буде нагороджена за участь у даній благородній і величній акції.

   Листи направляти на адресу: Черкаська дирекція УДППЗ «Укрпошта», вул. Б.Вишневецького, 34, м. Черкаси, каб. 509. На конверті зробіть позначку: «Конкурс ЧД».


Графік проведення державної підсумкової атестації 2013 року

4 класи 13 - 21 травня з української мови та читання (мови навчання), математики
9 класи 28 травня - 11 червня з української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу
11 класи 27 - 31 травня з української мови, профільного предмета, предмета за вибором учнів

До уваги випускників 2013 року!

Графік проведення ЗНО-2013

3 червня Хімія 120 хвилин
5-6 червня Українська мова та література 180 хвилин
8 червня Іноземна мова 120 хвилин
10 червня Російська мова 120 хвилин
12-13 червня Математика 150 хвилин
15 червня Географія 120 хвилин
17 червня Всесвітня історія 120 хвилин
19-20 червня Історія України 120 хвилин
22 червня Фізика 120 хвилин
25 червня Біологія 120 хвилин
27 червня Світова література 120 хвилин

   Додаткову сесію ЗНО, в який візьмуть участь ті абітурієнти, які з об’єктивних причин не матимуть можливості брати участь у основній сесії тестування буде проведено у період 4-11 липня.

   Український центр оцінювання якості освіти має оголосити результати учасників ЗНО в період з 18 червня по 7 липня 2013 року.


Учень гімназії Шарабуров Ілля на ІІІ Всеукраїнській виставці-звіті дитячої творчості «Країна юних майстрів».





   ІІІ Всеукраїнська виставка-звіт дитячої творчості "Країна юних майстрів" 28 лютого проходила у Київському палаці дітей та юнацтва. Захід відвідав і Президент України Віктор Янукович. На виставці свої досягнення представили школярі-винахідники, натуралісти, авіатори, туристи та народні умільці.

   Серед учасників і учень Черкаської гімназії №31 Ілля Шарабуров, який представляв судномодельний гурток «Флагман» Центру дитячої та юнацької творчості. За участь у виставці Ілля був нагороджений грамотою.


Черкаська гімназія № 31 - Золотий медаліст IV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2013»




   Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України і компанія «Виставковий Світ» стали організаторами проведення 28 лютого - 2 березня 2013 року IV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2013».

   Виставка презентувала 960 навчальних закладів, наукових установ, методичних центрів, регіональних і муніципальних органів управління освітою, видавництв, фондів, підприємств, бізнес-структур із 27 регіонів України, а також експозиції учасників із Чехії, Естонії, Польщі, Словаччини, Росії, Франції, Австрії, Італії, США.

   За результатами конкурсної частини IV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2013» Золотою медаллю нагороджена Черкаська гімназія №31 Черкаської міської ради Черкаської області.

   Вітаємо педагогічний колектив нашого закладу з перемогою!


Участь гімназії у проекті eTwinning




   26 лютого 2013 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Бориса Жебровського проведено нараду щодо впровадження проекту Європейського Союзу eTwinning у загальноосвітніх навчальних закладах України. Серед учасників: керівник сектору освіти, науки, технологій та інформаційного суспільства Представництва Європейського Союзу в Україні Віра Рибак, керівник проекту eTwinning в Україні Сергій Теплов, менеджер проектів та партнерських зв'язків Британської Ради в Україні Олександр Шаленко, представник Goethe-Institut в Україні Петра Кьопермайер, головний спеціаліст МОНмолодьспорту Оксана Коваленко, директори шкіл України.

   На нараду було запрошено і директора Черкаської гімназії №31 Пивоварова Василя Миколайовича.

   Борис Жебровський відзначив актуальність та важливість цього проекту для навчальних закладів України: «Проект має багато векторів у майбутнє. Він органічно вплітається в полотно реформ української школи. Упевнений, що наші діти і вчителі будуть в ньому ініціаторами нових справ, своєрідним свіжим вітром зі «Сходу».

   Координатор проекту в Україні від Європейського Союзу Віра Рибак підкреслила, що eTwinning – це ініціатива Європейської комісії, спрямована на розвиток співпраці європейських шкіл за допомогою інформаційних і комунікаційних технологій шляхом надання необхідних інструментів. Учителі та школярі, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з європейськими школами.

   Усього в проекті від України беруть участь 77 шкіл. Серед них і Черкаська гімназія №31.


Програма стипендій з вивчення англійської мови

   Посольство США в Україні оголошує початок конкурсу серед учнів старших класів м. Черкаси для участі у Програмі стипендій з вивчення англійської мови. Ця програма надасть можливість 40 учням із малозабезпечених сімей та учням з обмеженими фізичними можливостями віком 14-16 років безкоштовно вивчати англійську мову протягом двох років за комунікативною методикою і з використанням американських навчальних посібників. Заняття проходитимуть з березня 2013 до грудня 2014 року на базі Черкаської загальноосвітньої школи № 5 з інклюзивною формою навчання.

   Програма передбачає заняття англійської мови в позакласний час три рази на тиждень, включаючи роботу з комп’ютером, участь у громадських та культурних заходах, а також інтенсивні літні мовні школи протягом двох тижнів у червні 2013 і 2014 року. Після закінчення програми учасники отримають сертифікати від Посла США в Україні. Для участі в програмі учні будуть відібрані у відкритому конкурсі.

   Запрошуються до участі у конкурсі учні старших класів віком 14-16 років із малозабезпечених сімей та з обмеженими фізичними можливостями м. Черкаси:

   які мають базові знання англійської мови

   мотивацію вивчати англійську мову

   можливість регулярно відвідувати всі заняття протягом двох років і мають гарну дисципліну.

   Як взяти участь у програмі:

   Заявка складається із заповненої аплікаційної форми, короткого есе українською або англійською мовою про зацікавлення учня у вивченні англійської мови та офіційного документа, який підтверджує, що учень походить із малозабезпеченої родини та/або є дитиною з обмеженими фізичними можливостями. Для отримання бланків анкет та подання заявок для участі у конкурсі можна звертатися до співробітника Таран Ірини Іванівни за адресою: м. Черкаси, 18005, Різдвяна, 60, Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Черкаської міської ради Черкаської області.

   Телефони для довідок:

   43-25-94, 093-96-127-85 - Таран Ірина Іванівна (куратор проекту);

   43-25-94, 097-299-83-74 - Шведін Валентина Іванівна (прийом документів).

   Останній день подання заявок - 28 лютого 2013 року.


ІХ Міжнародна олімпіада з основ наук

   Міжнародний оргкомітет запрошує учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх видів і типів, а також студентів та учнів перших курсів закладів початкової та середньої освіти до участі у ІХ Міжнародній олімпіаді з основ наук (далі Олімпіада).

   Змагання проходять у два етапи. Перший етап для учнів початкової школи відбувався з 17 грудня 2012 р. по 24 січня 201З р., фінальний буде з 11 по 23 березня 2013 року. Учні середніх та старших класів перший етап проходитимуть з 21 січня по 22 лютого 2013 року, фінальний – 19-20 квітня 2013 року.

   Перший етап проходить у школі. Для тестування учень може вибрати один або кілька навчальних предметів. Тестування здійснюється дистанційно за допомогою тестового комплексу. Учасники першого етапу, які набрали достатню кількість балів, продовжують змагання у фіналі. Незалежно від результату всі учасники нагороджуються Сертифікатами, де вказується набрана кількість балів.

   За результатами фінального етапу кожен учасник отримує Диплом та сувеніри із символікою Олімпіади, а переможці – золоті, срібні, бронзові медалі та подарунок – планшетний ПК. Вчителі, які підготували фіналістів Олімпіади, отримують Грамоти та цінні подарунки. Батьки фіналістів отримують листи-подяки за високі результати дітей. Учасники фінального етапу, які посіли зі по 10 місце отримують знижку на навчання в Університеті «Україна» у розмірі 10-90% від вартості (повна інформація міститься у Загальному положенні про проведення IX Міжнародної олімпіади з основ наук).

   Учасники мають можливість обрати місце проходження фіналу. Це можуть бути опорні школи у регіоні, філії Університету «Україна», або закордонні майданчики (навчальні заклади країн-учасниць в містах Анталії, Варшаві, Празі, Єкатеринбурзі, Києві та МДЦ «Артек»).

   Минулого навчального року у змаганнях взяли участь більше 300 тис. школярів із Болгарії, Білорусії, Казахстану, Німеччини, Польщі, Росії, Таджикистану, Туреччини, України, Чехії.

   За кількістю отриманих нагород Україна посіла 3 місце у рейтингу, зокрема українські школярі здобули 52 медалі (21 золотих, 17 срібних, 14 бронзових). Учасники фінального етапу із Донецька взяли участь в Олімпіаді на закордонному майданчику у Празі (Чехія).

   У Києві в Університеті «Україна» було організовано міжнародний майданчик, до якого приїхали школярі з Росії, Туреччини та України. Окрім основної частини проведення тестувань, учням, вчителям та батькам було організовано культурну програму, тренінги та розвивальні ігри.

   Прийом заявок на участь у першому етапі Олімпіади для учнів середніх та старших класів здійснюється до 19.02.2013 р. на сайті www.urfodu.ru .

   Додаткову інформацію щодо порядку проведення та умов участі в Олімпіаді можна отримати в Представництві проекту «Міжнародна олімпіада з основ наук» в Україні: м. Київ, Львівська, 23, к. 702 (корпус 1), тел. (044)423-72-30, (050)443-61-91, e-mail: interolimpua@gmail.com, або на сайті www.urfodu.ru.


Останній дзвоник у школах пролунає 24 травня

   Міністерство освіти визначило порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році.

   Відповідно до листа міністерства, у цьому році навчальні заняття в українських школах завершаться 24 травня. Цього ж дня буде проведено свято Останнього дзвоника. Також міністерством визначено дати проведення державної підсумкової атестації (ДПА) у 2013 році. У 4-х класах підсумкова атестація буде проведена з 13 до 21 травня із української мови та читання, математики. Учні 9-х класів складатимуть шкільні іспити з 28 травня до 11 червня з п'яти навчальних предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

   Державна підсумкова атестація випускників 11-х класів буде проведена у письмовій формі з трьох предметів. Випускні іспити одинадцятикласників відбудуться впродовж п’яти днів з 27 по 31 травня.

   Результати державної підсумкової атестації будуть враховуватися при визначенні середнього бала атестата.


Наш випускник - Максим Оробець здобув друге місце на світовому відборі в Нью-Йорку

   Випускник Черкаської гімназії № 31 Максим Оробець зайняв друге місце під час відбору на чемпіонат Світу з хіп-хопу, що проходив у Нью-Йорку. Серед учасників 16 країн Світу Максим спільно зі своїм напарником Русланом Запорожцем пройшли у топ вісімку, топ четвірку, півфінал і потрапили до фіналу. Поступилися українські танцівники лише команді з Лос-Анджелеса. Результатом хлопці задоволені. Кажуть, що цей виступ був для них яскравою нагодою заявити про нашу державу.


Перемога юної керамістки

   Віра Тимошенко, учениця 7-А класу гімназії, гідно представила Черкащину на Першому Всеукраїнському керамічному фестивалі обдарованої молоді «КерамДиво-2013», метою якого є відродження і розвиток на сучасному рівні мистецько-стильових та культурних традицій майстрів художньої кераміки та гончарства, підтримка та гармонійний розвиток творчих особистостей, підвищення професійної майстерності учасників, виховання у молоді національної гідності, патріотичних почуттів.

   Віра Тимошенко отримала гран-прі фестивалю.

   Вітаємо нашу гімназистку з перемогою!


У Черкасах обмежать перебування дітей на вулицях у вечірній та нічний час

   Депутати міської ради вважають, що необхідно обмежити перебування дітей на вулицях міста у вечірній та нічний час. Народні обранці прийняли відповідний проект рішення за основу і взяли два тижні на доопрацювання положення спільно із правоохоронними органами та профільними підрозділами.

   Позиція міського голови Сергія Одарича у цьому питанні однозначна: це рішення потрібне, але необхідно проаналізувати усі деталі та коректно його виписати.

   За словами Світлани Шишлюк, начальника служби у справах дітей, найбільше злочинів скоюється саме у вечірній час, тому обмежити перебування дітей на вулицях та у розважальних закладах у цей період потрібно. Таке рішення допоможе знизити рівень дитячої злочинності та кількість злочинів відносно неповнолітніх.


У Черкасах оголошено номінантів на звання «Лауреат спортивного року 2012»

   1 лютого о 16.00 в Черкаському обласному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбудеться церемонія нагородження міського конкурсу «Лауреати спортивного року 2012».

   На сьогодні вже визначено по три претенденти, які можуть стати лауреатами у кожній номінації. Над цим працювала спеціальна комісія із фахівців у спортивній галузі.

Серед номінантів випускники нашої гімназії.

Номінація «Кращий спортсмен року з олімпійських видів спорту»

Олексій Сюткін

Майстер спорту України міжнародного класу з триатлону, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України 2012 року.

Номінація «Краща спортсменка року з не олімпійських видів спорту»

Оксана Оробець

Майстер спорту України з фітнесу, срібна призерка чемпіонату світу, бронзова призерка чемпіонату Європи, срібна призерка Arnold Classic Europa 2012 року.

А також претенденткою на перемогу у номінації
«Кращий тренер року з неолімпійських видів спорту»
є заслужений тренер України, керівник гімназійної студії «Грація»

Антоніна Оробець.


Фінальні ігри клубу «Що? Де? Коли?»

    Минулого тижня пройшли ігри ІІІ-го туру міського чемпіонату інтелектуальної гри "Що? Де? Коли?" серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Старша команда гімназії у цьому турі міського чемпіонату посіла ІІІ місце. Вітаємо наших гімназистів!


Конкурс виразного читання поезій М.Цвєтаєвої

   23 січня 2013 року проводився міський конкурс виразного читання "Поезія Марини Цвєтаєвої", в якому брали участь майже всі школи обласного центру. Наша гімназистка Уманець Марія посіла третє місце в номінації "Поезія".


«Об’єднаймося ж, брати мої!»

   Вітаємо переможця міського етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» у номінації «Література»: Лукіянчук Діану – 10-Б клас (вчитель Білоног Л.М.)


Конкурс читців та виконавців ім. Василя Симоненка

   У обласному Будинку вчителя відбувся поетичний конкурс «ЗОРЯ СИМОНЕНКА ЗІЙШЛА НАД ЧЕРКАЩИНОЮ». Учениця 11-Б класу Дудник Альона посіла ІІ місце конкурсу.


Стань телезіркою або режисером вже сьогодні!

   З 15 грудня 2012 року до 15 квітня 2013 року проводиться унікальний мультимедійний проект «SkoolTV для фінлікбезу». «SkoolTV для фінлікбезу» – Всеукраїнський інтернет-конкурс відеокліпів учнів середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, технікумів.

   Розкажи світу про себе, свою сім’ю, друзів, про свою школу і свою місцевість! Зніми найкраший ролик на тему:

   – Я як особистість (мої конкурентні переваги, знання, таланти);

   – Моя сім’я (таланти, спортивні досягнення, кумедні ситуації та гумор);

   – Моя школа (знамениті випускники, цікаві та талановиті викладачі, невідомі історії, спортивні перемоги, художні конкурси тощо);

   – Моє місто/село (цікава або незвичайна природа, аномальні природні явища, репортажі про відомих людей, їх героїчні, незвичайні або цікаві історії, високохудожні або креативні презентації міста/села, народні традиції міста/села, туристична реклама міста або місцевості).

   Запрошуємо гімназистів приєднатися до участі у конкурсі!


В Україні почала діяти Національна дитяча «гаряча лінія»

   Із початку 2013 року в Україні з’явилася нова всеукраїнська «гаряча лінія» — для дітей та про дітей.

   Лінію, яка відтепер діє за номером 0-800-500-225, відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна», повідомляє «День».

   Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду щодо своїх проблем, якими немає з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію щодо порушень прав дітей.

   Дзвінки на лінію безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.


Медогляди учнів проводитимуть у приміщеннях шкіл

   Уряд повернув профілактичні медичні огляди учнів у навчальні заклади. Чиновники впевнені, що це дасть змогу вчасно виявляти захворювання та надавати школярам відповідну медичну допомогу.

   Відповідну постанову Кабінет Міністрів прийняв у понеділок 14 січня. Згідно з документом, обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів проводитимуться щороку медичними працівниками у загальноосвітніх навчальних закладах.

   В уряді зазначають, що на сьогодні існує проблема, коли деякі безвідповідальні батьки легковажать здоров’ям дітей, ігнорують відвідання лікаря з метою профілактичного огляду дитини або ж отримують формальні довідки.

   В Кабміні вважають, що відтепер медобстеженням будуть охоплені всі діти. "Це дасть змогу вчасно виявляти захворювання чи схильність до них та надавати школярам відповідну медичну допомогу", - йдеться у повідомленні прес-служби Кабміну.

   "Ми повинні приділяти особливу увагу профілактиці захворювань, особливо в дітей. Здоров’я підростаючого покоління - надзвичайно важливе завдання. Головний акцент варто зробити саме на профілактиці. І підходити до цього питання треба неформально", - зазначив прем’єр-міністр Микола Азаров.

   Міністерству освіти доручено забезпечити умови для проведення медичних оглядів у школах, а фахівців для здійснення обстеження школярів надаватиме Міністерство охорони здоров’я.

   В уряді зазначають, що відновлення обов’язкових медоглядів у навчальних закладах не заперечує обстеження у сімейних лікарів та терапевтів загальної практики.

   За матеріалами: Освіта.ua


Оголошено графік обласних олімпіад у 2013 році

   Сайт Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників розмістив графік проведення третього (обласного) етапу всеукраїнських предметних олімпіад.

   За матеріалами ЧОІПОПП


Міський рейтинг участі шкіл у міських олімпіадах

   Підбито підсумки участі шкіл м.Черкас у другому етапі всеукраїнських предметних олімпіад.

   Першу сходинку з 71 призовим місцем здобула Перша міська гімназія. Друге місце за ФІМЛІ, третє - гімназія №31. Далі у десятці відповідно розмістились: ГПЛ, СШ №32, гімназія №9, СШ №17, СШ №15, СШ №28, колегіум БЕРЕГИНЯ та СШ №33.

   За матеріалами Черкаського міського методичного кабінету


Розпочались зимові канікули

   З 29 грудня розпочались зимові канікули. Триватимуть вони до 13 січня 2013 року включно. Другий семестр розпочнеться з 14 січня. Бажаємо весело відпочити.


Обдаровані черкаські школярі отримали стипендії

   У Черкасах нагородили стипендіями міського голови обдарованих учнів загальноосвітніх шкіл, які відзначились своїми досягненнями в освіті, культурі та спорті. Загалом іменні стипендії отримало 17 школярів.

   Вітаючи талановитих учнів, міський голова Сергій Одарич, наголосив, що ця премія є формою визнання і поваги з боку міста до своїх юних громадян, які прославляють свій рідний край на всеукраїнських та міжнародних змаганнях у галузях науки, культури та спорту, заявляючи про себе і Черкаси на весь світ.

   Наших учнів відзначили у номінаціях:

   "За високі досягнення в музиці"

   Анастасія Посмерега – учениця 9-М класу, за зайняті І місця у Всеукраїнському конкурсі-огляді за програмою «Нові імена України», на ІІІ Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв, на ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячого, юнацького і молодіжного мистецтва «Академконцерт - 2011», на Всеукраїнському дитячо-юнацькому конкурсі української музики «Бурштинові нотки» у 2011 році; здобула І місце на Міжнародному фестивалі «Planet of Stars в номінації «Інструментальна музика», переможниця І Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича та Х-го обласного конкурсу виконавської майстерності обдарованих учнів мистецьких навчальних закладів у 2012 році.

   "За високі досягнення у винахідницькій діяльності, технічній творчості"

   Ілля Шарабуров - учень 10-М классу, зайняв два ІІ-х та ІІІ місце на чемпіонаті України із судно-модельного спорту, ІІ місце на Всеукраїнських відкритих змаганнях із судно-модельного спорту та три І-х місця в Єврокубку у 2012 році.


Гості із Польщі

   Нещодавно нашу гімназію відвідала делегація учнів із польського містечка Вола Баторська у рамках міжнародного проекту “The Way We Are” (керівник проекту Науменко Олена Василівна). Гості проживали у сім’ях учнів гімназії, з якими вони листувалися англійською мовою протягом року.

   Разом усі учні відвідали столицю нашої країни м.Київ, вклонилися пам’яті Т.Г.Шевченка на могилі у Каневі.

   Перебуваючи у гімназії, учні з обох країн обговорювали культурні цінності Польщі та України на уроках англійської мови (вчителі Науменко О.В., Дендемарченко Н.М.), вивчали органи дихання на уроці біології (вчитель Юрченко Л.П.), грали у “лапту” на уроках фізичної культури (учитель Россоха Н.С.)

   Велике враження на гостей справило спільне виготовлення ляльок-мотанок, національного оберегу нашого народу, під час майстер-класу, який провела вчитель обслуговуючої праці Степанець Л.Ю.

   Відвідавши місцевий зоопарк, краєзнавчий музей, розважаючись у боулінг клубі та “Mega Zone”, гості з Польщі були зачаровані гостинністю черкащан і залишили нашу гімназію з любов’ю в серці та планами на подальшу співпрацю.

   Із фотозвітом перебування польської делегації в нашій гімназії можна ознайомитись у розділі "Фотогалерея".


Навчальні заклади оприлюднили правила прийому на своїх сайтах

   Більшість вищих навчальних закладів країни оприлюднили власні правила прийому, за якими вони організовуватимуть прийом абітурієнтів під час вступної кампанії 2013 року.

   Оприлюднення правил прийому кожного вищого навчального закладу в Інтернет відбувається на виконання вимог Умов прийому до вищих навчальних закладів та з метою інформування вступників з особливостями проведення вступної кампанії навчальним закладом влітку 2013 року.

   Правила прийому до кожного вищого навчального закладу містять основні показники вступної кампанії, зокрема перелік напрямів підготовки, порядок і строки прийому заяв, порядок проведення вступних екзаменів, порядок обчислення конкурсного бала вступника, перелік конкурсних предметів за спеціальностями із зазначенням профільних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікати ЗНО тощо.

   Нагадаємо, що приймальні комісії вузів розпочнуть прийом документів від абітурієнтів 1 липня, цьому передуватиме проведення зовнішнього незалежного оцінювання, реєстрація для участі в якому розпочнеться вже 4 січня.

   Абітурієнти 2013 року зможуть подавати до вищих навчальних закладів сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), що будуть видані у 2013 році, або вже видані впродовж п’яти попередніх років, починаючи з 2008-го.

   Ті вступники, які здобули повну загальну середню освіту в 2007 році або раніше, матимуть право брати участь у конкурсі або за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, або за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів.

   За матеріалами: Освіта.ua


Міський конкурс «Новорічний настрій освітнього закладу»

   З 20 грудня серед шкіл та садочків міста Черкас відбудеться конкурс «Новорічний настрій освітнього закладу». Захід у межах новорічно-різдвяних свят відбудеться вже втретє.

   До 30 грудня комісія огляне території шкіл та садочків і до 15 січня будуть підведені підсумки. Оцінка буде здійснюватися за такими показниками: загальне святкове оформлення будівлі та прилеглої території; тематичність оформлення та дизайн; використання сучасних оздоблювальних матеріалів, світлових елементів, штучних (індивідуальних) виробів; використання новорічно-різдвяної атрибутики; санітарно-технічний стан об’єкта та прилеглої території.


Солодка новорічна композиція

   Вдруге у місті проводитиметься виставка-конкурс новорічних композицій із солодощів «СМАЧНА НОВОРІЧНА КРАЇНА». Відвідати бісквітно-шоколадну країну, побувати у солодкій майстерні Діда Мороза зможе кожен охочий. Відкриття відбулося 18 грудня 2012 року о 16.30 у міському будинку культури імені Івана Кулика.

   На виставці Черкаська гімназія №31 теж представила солодку композицію. Тож запрошуємо всіх охочих відвідати міську виставку.


Обери свою професію

   13 грудня цього року у міському будинку культури ім.Кулика відбувся КВК «Обери свою професію», який щороку проводить міський Центр зайнятості спільно з департаментом освіти і гуманітарної політики.

   Цього року п'ятнадцять загальноосвітніх закладів міста рекламували професії за допомогою жартів, музики, танців. Серед рекламованих професій у цьому році виявилися і такі, як кухар, міліціонер, кондуктор, тренер гірськолижного курорту і навіть - фокусник. Реклами цього року були цікаві і оригінальні. Лідером КВК залишилась команда «Рубікон» (ЗОШ №25).

   Достойно і цікаво виступила і команда Черкаської гімназії №31 із професією «міліціонер» і майже дісталась до рівня лідера. Вітаємо наших учнів та бажаємо не зупинятися на досягнутому, а у наступному році - впевненої перемоги!


Вшановуємо традиції українського народу

   Незвичні вечорниці влаштували 13 грудня 2012 року для учнів вчителі української мови: Присяжнюк В.П. та Луц Н.М., аби вони не лише розважились, а й познайомились із народними традиціями і звичаями. До свята Андрія тут влаштували флешмоб із піснями, танцями і звісно віншуванням усіх Андріїв, які навчаються у нашому закладі.

   Тож гордімося багатством наших звичаїв і веселімось!


Пишаємось нашими випускниками!

   Максим Оробець - 21-разовий чемпіон України із сучасних танців, майстер спорту міжнародного класу та випускник Черкаської гімназії № 31. Його постановки допомогли місту Черкаси здобути друге місце на Всеукраїнському телешоу "Майданс".

   Черкаська міська рада нагородила Максима Оробця, постановника і хореографа, пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» ІІІ ступеня.


В Україні з’явиться національний рейтинг шкіл

   У Міністерстві освіти сподіваються стимулювати діяльність навчальних закладів щодо забезпечення якості освіти шляхом створення національної системи рейтингового оцінювання.

   Проект Положення про систему рейтингового оцінювання загальноосвітніх навчальних закладів розроблено фахівцями Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та запропоновано до обговорення на сайті Міністерства освіти.

   Відповідно до норм проекту документа, у рейтинговому оцінюванні братимуть участь загальноосвітні навчальні заклади незалежно від їх типу, форми власності та підпорядкування.

   Рейтингове оцінювання впроваджується з метою підвищення якості освітньої діяльності загальноосвітніх навчальних закладів, оцінювання стану системи загальноосвітніх навчальних закладів, запровадження механізмів вимірювання ефективності діяльності шкіл, виявлення факторів впливу на надання ними освітніх послуг з метою вирішення питання забезпечення державних гарантій рівного доступу до якісної освіти.

   Передбачається, що рейтинг стимулюватиме школи до забезпечення якості освіти. Також рейтинг шкіл має інформувати суспільство та органи влади про стан середньої освіти, сприяти ефективному управлінню діяльності загальноосвітніх навчальних закладів.


Дні сталої енергії

   30 листопада у Будинку культури ім. І.Кулика було підведено підсумки проведення у загальноосвітніх навчальних закладах міста "Днів сталої енергії".

   Міський голова Сергій Одарич вручив цінні подарунки переможцям конкурсів та сертифікати школам, які показали найкращі результати економії енергоресурсів. Серед шкіл-переможців і наша гімназія отримала звання "Школа із найефективнішим споживанням енергоресурсів".


Міський конкурс дитячої творчості «Енергозбереження очима дітей»

   У рамках проекту "Днів сталої енергії", які проводились з 26 по 30 листопада 2012 року було проведено міський конкурс дитячої творчості «Енергозбереження очима дітей».

   Перемогу отримали:

   Тимошенко Віра – І місце

   Оліфер Еріка – ІІ місце

   Вітаємо наших переможців та вчителя Суботу Ігоря Валентиновича.


ІХ Міжнародна олімпіада з основ наук

   Незабаром стартує 9-та Міжнародна олімпіада з основ наук. Вона проводиться з 16 навчальних предметів. Організатором олімпіади є Уральський Федеральний університет (Росія), а в Україні — Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна".

   http://urfodu.ru/ua/ru



Вітаємо з перемогою!

   Команда Черкаської гімназії № 31 посіла І місце у чемпіонаті м. Черкас з міні-футболу серед учнів загальноосвітніх закладів.

   ВІТАЄМО! ПИШАЄМОСЬ!


Формування гуманістичних цінностей гімназистів

   27 листопада цього року у Черкаській гімназії №31 пройшов семінар для заступників директорів з виховної роботи «Експериментальна діяльність закладу. Впровадження курсу Основи гуманістичної моралі».

   Гімназія вже четвертий рік є учасником експерименту «Особистісно орієнтована модель формування гуманістичних цінностей гімназистів» і має можливість переконатися у результатах своєї роботи, а саме: високій активності, розвитку свідомості школярів, сформованості гуманістичних якостей особистості учнів. У цьому мали змогу переконатися і учасники семінару, відвідавши відкриті уроки з означеного предмету, побувавши на святі юних гімназистів, познайомившись з першими узагальненнями експериментальної роботи.

   Присутні змогли насолодитися виступами учасників художніх колективів гімназії: Студія фітнесу і аеробіки «Грація» — керівник Заслужений тренер України Оробець А. Л. Вокальний ансамбль «Імпровіз» — керівник Казмирук В. В. Вокальна студія «Карамель» — керівник Семілєткіна С.М.


Вітаємо переможців

   У ІІ-му (міському) етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика відзначилися:

   Сивова Ксенія (4-А кл.) ІІІ місце – вч. Коваленко Олена Миколаївна

   Cіпко Ірина (7-Б кл.) ІІІ місце – вч. Присяжнюк Валентина Петрівна

   Троценко Олександр (8-Б кл.) ІІ місце – вч. Демешко Тетяна Василівна

   Коваленко Юлія (11-А кл.) ІІІ місце – вч. Демешко Тетяна Василівна

   Вітаємо учнів та їх наставників і зичимо подальших творчих успіхів!


Вікторія Швець стала лауреатом ХІІ Міжнародного фестивалю хорового і вокального мистецтва

   ХІІ Міжнародний фестиваль-конкурс хорового і вокального мистецтва імені Федора Шаляпіна відбувся в Ялті. У конкурсі взяли участь близько 200 учасників із різних куточків України, Росії, Європи і Китаю. До складу журі входили діячі мистецтва, народні та заслужені артисти різних країн світу.

   Диплом лауреата золотого зразка в академічному і естрадному вокалі здобула учениця 10-Б класу нашої гімназії Вікторія Швець.


Наші учні – переможці

   10 листопада 2012 року на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №33 ім.В.Симоненка відбувся ІІ-ий етап ІІІ-го Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Команда гімназії гідно представила навчальний заклад у конкурсі творчо обдарованої молоді. Переможцями конкурсу стали:

   Журавель Богдан (5-А кл.) ІІ місце – вч. Луц Наталія Миколаївна

   Масляна Світлана (6-Б кл.) ІІІ місце – вч. Руденко Лариса Володимирівна

   Расулова Оксана (10-А кл.) ІІ місце – вч. Білан Людмила Валентинівна

   Вітаємо учнів нашої гімназії та їхніх наставників і зичимо подальших творчих успіхів!


День української писемності та мови у Черкаській гімназії №31

   9 листопада відзначається День української писемності та мови. Уже стало традицією, що в цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Учні та вчителі Черкаської гімназії № 31 теж приєдналися до відзначення цієї події.

   Шкільний етап ХІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика розпочався проведенням урочистого свята до Дня української писемності та мови, де перед присутніми виступила заслужена артистка України Власенко Тамара Тимофіївна, звучали вірші та пісні про рідне слово.

   Одним із важливих заходів у цей день було залучення учнів 10-11 класів до написання диктанту національної єдності. Роботи учнів були направлені до редакції Українського радіо. Повагу до національного одягу проявили гімназисти та педагоги нашого закладу, адже загальногімназійна акція «Одягни вишиванку» охопила весь колектив школи. Під час уроків української мови були проведені інформаційні п’ятихвилинки "О слово рідне, хто без тебе я?", де учителі та учні робили повідомлення на підтримку та розвиток державної мови як духовного потенціалу нації, про виховання високої мовної культури дітей та юнацтва, про розвиток ціннісних орієнтацій та естетичних потреб учнів.

   На перервах лунали українські пісні, учні знайомилися з виставкою книг «Ну щоб, здавалося, слова…».Із фотозвітом свята можна ознайомитись у розділі "Фотогалерея".


Виставка поробок «Дари осені»

   12 вересня 2012 року у гімназії проходила виставка поробок з природного матеріалу та осінніх букетів «Дари осені». Усі учні – учасники виставки виявили творчий підхід та фантазію, показали високий рівень підготовки.

   До участі у виставці були залучені учні 1-11 класів. Після 3-го уроку учні та класні керівники самостійно підготували експозиції, естетично оформили, підписали роботи, призначили чергових.

   На високому естетичному рівні виконані роботи «Поробки осені» 5-І класу, «Їжачок» - 5-А, «Вовк» - 9-А, «Дари осені» 8-Б, Осінній букет 10-І класу, «Качечка» - 6-Б, «Ретромобіль» - 6-Г, «Гарбузова господиня» - 5-М, «Бабине літо» - 7-Б, «Папуга» - 7-І, «Казка» - 7-М, «Дельфіни» та осіннє панно – 6-А, «Кімната ляльки» 6-В, «Дідух» - 7-А.

   Дуже активними учасниками виставки стали учні початкових класів. Своїми унікальними роботами створили справжнє свято фантазії та праці. Із фотозвітом виставки можна ознайомитись у розділі "Фотогалерея".


Перший урок в гімназії

   Традиційно, перший урок проводиться як урочиста подія. Так буде і цього року. Теми перших уроків та рекомендації для їх підготовки вчителі можуть знайти на сайті ЧОІПОПП.


Початок навчального року

    Структура 2012/2013 навчального року визначається ст.16 Закону України "Про загальну середню освіту” та листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.05.2012 № 1/9-399 «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2012/2013 навчального року». 2012/2013 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом – Днем знань.

    Навчальні заняття організовуються за семестровою структурою:
- І семестр: з 1 вересня по 28 грудня;
- ІІ семестр: з 14 січня по 24 травня (25 травня для шкіл, які працюють за 6-денним робочим тижнем).

    Протягом навчального року проводяться канікули:
- осінні: з 29 жовтня по 04 листопада;
- зимові: з 29 грудня по 13 січня;
- весняні: з 25 березня по 31 березня.

    Закінчується навчальний рік проведенням:
- навчальних екскурсій у 1-4-х класах з 27 по 30 травня;
- навчальних екскурсій та практики у 5-8 та 10 класах з 27 травня по 7 червня;
- державної підсумкової атестації:
у 4-х класах - з 13 по 21 травня;
у 9-х класах - з 28 травня по 11 червня;
у 11(12)-х класах - з 27 по 31 травня.

     Документи про загальну середню освіту вручаються випускникам:
- 11(12)-х класів – 01 червня;
- 9-х класів – 11-12 червня.


Гімназія готова до нового навчального року

   За підсумками перевірки комісією департаменту освіти і гуманітарної політики готовності гімназії до нового навчального року нас відзначили як установу, що дуже добре підготовлена до чергового 2012-2013 освітнього періоду. Вдячні всім технічним і педагогічним працівникам, які доклали багатьох зусиль для такого результату!


26 березня - 30 березня 2012 року

   На Всеукраїнській олімпіаді з біології, яка відбувалася в місті Дніпропетровськ, учениця 9-А класу Оксана Расулова посіла ІІ місце. Підготувала переможицю учитель біології Юрченко Людмила Петрівна.
Вітаємо Оксану та Людмилу Петрівну з перемогою!


26 березня - 1 квітня 2012 року

   Учні гімназійного євроклубу "Глобус" відвідали Польщу у рамках міжнародного проекту "The Way We Ara". Навчалися у польській школі у Wola Batorska, спускалися під землю на 135 м до соляної шахти у Величці. Подорожували Краковом, насолоджувалися видами Татр та купалися у термальних водах в Закопане. Школярі мали чудову нагоду покращити рівень знань з англійської мови та знайти нових друзів.


22 березня 2012 року

   Відбувся конкурс "Чарівні леді-2012".Дівчатка 9-11 класів взяли участь у таких конкурсах "Вітайте, це я!", "Свет мой, зеркальце скажи", "Модельне агенство", "Мої таланти".
Журі присудило такі номінації:
"Перша леді гімназії № 31" --Коломійцева Ніна (11-А)
"Леді чарівність" -- Кутельова Ольга (11-М)
"Леді вишуканість" -- Норовкова Юлія (11-І)
"Леді глядацьких симпатій" -- Лук'ященко Вікторія (10-Б)
"Леді ніжність" -- Дзюблик Крістіна (11-Г)
"Леді оригінальність" -- Пономаренко Аліна (9-М)
"Леді стильність" -- Сусліна Аліна (9-І)
"Леді натхнення" -- Швець Вікторія (9-Б)
"Леді загадковість" -- Семенова Євгенія (9-А)


16 березня 2012 року

   У гімназії відбувся круглий стіл методистів з економіки методичних кабінетів України з представниками закладів економічного спрямування м. Черкас, Городищенського економічного ліцею. Перед гостями виступив начальник управління освіти Черкаського міськвиконкому Степко Є.П., директор Черкаської гімназії № 31 Пивоваров В.М., директор Городищенського економічного ліцею Н.Г.Жуган.
   Під час виступу директор нашої гімназії Василь Миколайович повідомив присутнім про економічну освіту в школі, курси, які викладаються в закладі та досягнення гімназистів на Всеукраїнських, обласних та міському рівнях наших учнів.


6 березня 2012 року

   Сьогодні в гімназії напередодні шевченківських днів відбулася культурно-мистецька акція «МИ ЧУЄМО ТЕБЕ, КОБЗАРЮ, КРІЗЬ СТОЛІТТЯ…», в рамках якої пройшла виставка творів поета «Нас єднає Шевченкове слово», читання поетичних творів великого Кобзаря. З метою відтворення глибини та популяризації творів Т.Г.Шевченка, формування патріотичної позиції молодих громадян України та підвищення духовності. твори Тараса Григоровича Шевченка напам’ять читали учні 5-11 класів.


5 березня 2012 року

   


Благослови, мати,
Весну закликати!
Весну закликати,
Зиму проводжати!-

такими словами розпочався святковий флешмоб у гімназії.Святково прибрана гімназія. На стінах – пташки, що символізують очікування швидкого приходу весни. Посмішки на обличчях дітей, учителів. У руках школярів - випечені жайворонки. Діти одягнені в українські сорочки. Лунають народні пісні, вірші, заклички, школярі танцюють українських таночків, водять хороводи учні- випускники. Таким чудовим дійством розпочалося проведення методичного тижня учителів словесності.


22 лютого 2012 року

    В гімназії відбувся гімназійний конкурс «Творчий вчитель», в якому взяли участь сім учителів, які представили предметні кафедри: фізико-математичну, початкових класів, української мови та літератури, іноземних мов, фізкультури та історії. Учителі змагались у п’яти конкурсах: проведення уроку, представлення, виконання психолого-педагогічної ситуації, реклама свого предмету, творчий конкурс. Учителі доводили, що їх предмет є найкращим, демонстрували знання із предмету та виявляли свою творчу обдарованість.
   За результатами конкурсів журі визначило переможців та лауреатів. Лауреатами конкурсу стали:
Проценко Тетяна Валеріївна, учитель української мови та літератури – в номінації «Високий професіоналізм».
Гринін Микола Якович, учитель фізкультури та технічної праці – в номінації «Відданість педагогічній професії».
Левченко Ігор Анатолійович, учитель фізики - в номінації «Найкращі традиції в освіті».
Соколюк Олена Володимирівна, учитель історії - в номінації «Педагогічна надія».
Титаренко Світлана Олексіївна, учитель англійської мови - в номінації «Толерантність та виваженість».
   Переможцями загальногімназійного конкурсу «Творчий вчитель» стали вчителі:
Донець Наталія Василівна та Литвин Олена Миколаївна.


Подарунок гімназії

   Наш земляк Микола Томенко презентував гімназії книгу ”Теорія українського кохання". Це книга-роздум довкола теми такого феномену, як українське кохання. ”Кохання – то почуття, якого завжди бракує, це стан душі, якого прагнеш, мрія, якою живеш вічно", – наголосив у передмові автор. Крім роздумів, у книзі подано цікаву антологію українського кохання в прозі, поезії та листах видатних людей. Ця книга допоможе зрозуміти духовну спадщину нашого народу.


Змінено графік проведення ДПА учнів 9-х класів

   Міністерство освіти і науки повідомило регіональні управління освіти, Інститути післядипломної педагогічної освіти та загальноосвітні навчальні заклади про зміни у графіку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.
Відповідним листом, що підписаний заступником міністра Борисом Жебровським, внесено зміни до листа міністерства №1/9-61, яким визначено порядок закінчення навчального року та проведення ДПА у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році
Отже, 2011/12 навчальний рік для учнів 9-х класів буде завершено 11 травня (замість 14 травня), а атестація розпочнеться 14 травня (замість 15 травня) диктантом з української мови.


17 лютого 2012 року

   Відбувся конкурс "Містер гімназії-2012". Журі оголосило такі результати конкурсу:
"Містер гімназії 2012" -- Шевченко Андрій (11-Г)
"Віце містер" -- Шевченко Едуард (10-Б)
"Містер шляхетність"-- Сафонов Анатолій (11-А)
"Містер сила" -- Попов Валентин (10-А)
"Містер винахідливість" -- Кучеренко Едуард (9-Б)
"Містер оригінальність" -- Кузьменко Денис (11-І)
"містер надійність" -- Коломієць Андрій (9-М)
"Містер глядацьких симпатій" -- Черниш Дмитро (9-А)
"Містер ерудит" - Туранський святослав (9-І)


15 лютого 2012 року

   15 лютого 2012 року у день виводу радянських військ із Афганістану біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на урочистому мітингу були оголошені результати міського конкурсу учнівських творів «Афганістан: біль і безсмертя», який був ініційований міської Спілкою ветеранів та департаментом освіти та гуманітарної політики.
Робота Шанько Ольги, учениці 11-А класу, була відзначена грамотою та заохочувальною премією від організаторів конкурсу.


7 лютого 2012 року

   Керівник методичного об’єднання вчителів німецької мови Орещук С.К. взяла участь у Всеукраїнському семінарі: «ПК і Інтернет на уроках німецької мови», який проходив в приміщенні інституту Гете (м.Київ) минулого тижня. Слухачі семінару не тільки збагатили свої теоретичні знання з теми семінару,а й вчилися виготовляти відео файли(подкасти) в стилі телепередач в Інтернеті, озвучувати їх,накладати на музику,створювати рекламу до сучасного фільму.


7 лютого 2012 року

   На базі Черкаської гімназії №9 відбулося свято нагородження переможців конкурсу "Онляндія: безпечний Інтернет" вчителів початкових класів п'яти загальноосвітніх навчальних закладів міста. Усі вони стали учасниками конкурсу «Онляндія: безпечний Інтернет» на призи компанії ВОЛЯ на краще ігрове заняття про безпечну поведінку в Інтернеті. Серед переможців наші вчителі:
І місце -- Шнайдер Світлана Миколаївна, Голуб Анжела Василівна
ІІ місце -- Михайлюк Лариса Степанівна, Брильова Галина Володимирівна
ІІІ місце -- Романюк Людмила Михайлівна, Коваленко Олена Миколаївна


15-31 січня 2012 року

   Відбулися обласні олімпіади з деяких дисциплін. Вітаємо переможців обласних олімпіад:
З ПРАВА:
   Костриця Анна - 9-А – ІІІ місце (вч. Гнідаш А.І.)
З БІОЛОГІЇ:
   Расулова Оксана - 9-А – І місце (вч. Юрченко Л.П.)
   Лісняк Настя - 10-А – ІІ місце (вч. Фрідман Л.С.)
З МАТЕМАТИКИ:
   Ластовецька Катерина – 10-М – ІІІ місце (вч. Мосінзова Л.М.)
З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ:
   Лубко Світлана – 9-М – ІІ місце (вч. Окунєва І.Я.)
З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ:
   Палієнко Алла – 9-М – ІІ місце (вч. Орєщук С.К.)
   Костриця Анна - 9-А – ІІ місце (вч. Орєщук С.К.)
   Усіченко Аліна - 9-А – ІІ місце (вч. Орєщук С.К.)
   Лях Андрій -10-Б – ІІ місце (вч. Орєщук С.К.)
   Брожик Ганна - 11-А – ІІІ місце (вч. Федоренко О.Б.)
   Усіченко Марія- 11-А – ІІ місце (вч. Федоренко О.Б.)
З ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ:
   Ображей Наталія-10- А– ІІІ місце (вч. Савіченко Н.В. )
З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ:
   Расулова Оксана - 9-А – ІІ місце (вч. Білан Л.В.)
   Коваленко Юлія - 10-Б – ІІ місце (вч. Демешко Т.В.)
Бажаємо нових успіхів і перемог!!!


18 січня 2012 року

   В рамках роботи благодійної організації «Вчителі за демократію та партнерство»(ВДП) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA в гімназії № 31 відбулася зустріч виконавчого директора, координатора освітніх проектів Сущенка Ігоря Михайловича від імені наукового керівника проекту «Освіта для стійкого розвитку в дії» доктора педагогічних наук, професора Пометун Олени Іванівни з директором гімназії Пивоваровим Василем Миколайовичем та адміністрацією закладу. Було проведено урок за факультативним курсом «Моя щаслива планета» у 4-А класі вчителем Брильовою Галиною Володимирівною.


16 січня 2012 року

    У міському конкурс "Моя перша вчителька", який організовувала громадська організація "Рідне місто Черкаси", перемогу отримала учениця нашої гімназії Мірошник Наталія (5-В).


21 грудня 2011 року

   Дві наших гімназистки отримали з рук міського голови Сергія Одарича сертифікати, які підтверджують право на отримання стипендії міського голови з жовтня 2011 по травень 2012 р. Цьогорічними стипендатами гімназії № 31 стали Норовкова Юлія (11-І клас) в номінації «За активну участь в с успільно-громадській діяльності» та Швець Вікторія (9-Б клас) в номінації «За високі досягнення в музиці».
   У залі мерії були присутні батьки стипендіатів, класні керівники, директори навчальних закладів. Всього було встановлено 13 стипендій.


17 грудня 2011 року

   Відбулася міська олімпіада з біології. Переможцями стали:
Гриців Ірина         7 – м    I місце (вч. Фрідман Л.С.)
Расулова Оксана    9 – А    I місце (вч. Юрченко Л.П.)
Лісняк Анастасія    10 – А    I місце (вч. Фрідман Л.С.)
Поїзд Максим         7 – м    IІ місце (вч. Фрідман Л.С.)
Загоруйко Олександра    7 – м    IІ місце (вч. Фрідман Л.С.)
Александрова Юлія    7 – Б    IІІ місце (вч. Фрідман Л.С.)
Кириченко Юлія       8 – А    IІІ місце (вч. Юрченко Л.П.)
Агасімова Тетяна      8 – М    IІІ місце (вч. Юрченко Л.П.)
Яловенко Світлана    10 – А    IІІ місце (вч. Фрідман Л.С.)


16 грудня 2011 року

   Наша гімназія відзначила своє 25-річчя. На свято до обласного драматичного тератру прийшли сотні шанувальників навчального закладу. Серед поважних гостей – керівництво області, міста, директори шкіл м. Черкаси, колеги, випускники тощо.


Подарунок гімназії

   Подарунок гімназії на 25-річчя У нашій гімназії створили міні-фейсвол. 933 плитки-фотографії склали велику мозаїку «Гімназія № 31». На світлинах – гімназисти, вчителі, батьки, керівництво закладу, випускники попередніх років.
   – Нам дуже сподобалася об’єднавча мета міського голови. Тому з нагоди 25-річчя гімназії ми створили міні-фейсвол. Це такий подарунок самим собі, – розповідає директор гімназії Василь Пивоваров.Конкурс-виставка поробок із природного матеріалу "Подарунки осені".


15 грудня

   В ОБЛАСНОМУ БУДИНКУ ВЧИТЕЛЯ ПРОВЕДЕНО ФІНАЛ МІСЬКОГО ЕТАПУ КОНКУРСУ "ВЧИТЕЛЬ - РОКУ 2012". Конкурс тривав у кілька етапів. Спочатку кращих педагогів вибрали в шкільних колективах і делегували на міський етап. Учасники проявили свої здібності у методичній та психологічній роботі, згодом провели відкритий урок з «несвоїм» класом в іншій школі. А в Обласному будинку вчителя відбулася останній етап, де претенденти виявляли свої здібності у вільному жанрі: співали, танцювали, демонстрували елементи уроків тощо. У фіналі взяли участь 9 педагогів з восьми закладів міста.
   Переможцем конкурсу стала НАУМЕНКО ОЛЕНА ВАСИЛІВНА - вчитель англійської мови нашої гімназії.
Адміністрація та педагогічний колектив вітає Олену Василівну з перемогою!


11 грудня 2011 року

   Відбулася міська олімпіада з Інформатики. Переможцями стали:
Риба Владислав      10 – м    IІІ місце (вч. Риба О.М.)
Манько Олександр      10 - м     ІІІ місце (вч. Риба О.М.)
Михайлик Дар"я      11 - м     ІІІ місце (вч. Риба О.М.)


10 грудня 2011 року

   Відбулася міська олімпіада з хімії. Переможцями стали:
Поїзд Максим      7 – м    IІ місце (вч. Білорус А.В)
Кузуб Наталія       9 - м     ІІІ місце (вч. Білорус А.В)


3 грудня 2011 року

   Відбулася міська олімпіада з основ економіки. Переможцями стали:
Риба Владислав       10 – м    І місце (вч. Панченко Г.М)
Гриців Ірина       7 - м     І місце за 9 кл. (вч. Панченко Г.М)
Григор’єв – Іваночко Ігор    11 – м    ІІ місце (вч. Панченко Г.М)
Загоруйко Олександра    7 – м   ІІ місце за 9 кл. (вч. Панченко Г.М)
Копилова Вероніка       11 – м     ІІІ місце ( вч. Панченко Г.М)


26-27 листопада 2011 року

   Відбулася міська олімпіада з іноземної мови.
Переможниця з іспанської мови:    Снісар Дарина     10–Б     ІІІ місце     вч.Шайденко Т.Я.

   Переможцями з німецької мови стали:
Бондаренко Ірина    8–Б    І місце    (вч.Федоренко О.Б.)
Різник Софія    8–Б    ІІ місце    (вч.Федоренко О.Б.)
Палієнко Алла   9-М    І місце    (вч.Орещук С. К.)
Костриця Анна   9–А    ІІ місце     (вч.Орещук С. К.)
Усіченко Аліна   9–А    ІІІ місце     (вч.Орещук С. К.)
Лях Андрій   10–Б    ІІІ місце     (вч.Орещук С. К.)
Брожик Аня   11–А    ІІІ місце     (вч.Федоренко О.Б.)
Усічено Марія   11–А   ІІІ місце   (вч.Федоренко О.Б.)

   Переможцями з англійської мови стали:
Кошман Денис   8-А    ІІI місце   (вч.Науменко О.В.)
Лубко світлана   9–М    ІІ місце   (вч.Окунєва І.Я.)
Мельниченко Дмитро  9–А   IІІ місце   (вч.Дендемарченко Н.М.)
Ковтун Аліна   10-Б    ІІІ місце   (вч.Третяк Н.М.)


26 листопада 201 року

   Відбулася міська олімпіада з географії. Переможцями стали:
Герасик Владислава  7 –М    І місце    ( вч. Портенко Л.І.)
Посмерега Анастасія  8 – М    ІІ місце     ( вч. Портенко Л.І.)
Воробьов Олександр  9 – М     ІІ місце     ( вч. Портенко Л.І.)
Бабін Михайло   10 – М    ІІІ місце     ( вч. Портенко Л.І.)
Григор"єв-Іваночко Ігор 11 – М     ІІІ місце     ( вч. Манько В.В.)


26 листопада 2011 року

   Відбувся міський конкурс знавців української мови ім.П.Яцика. Призові місця посіли:
   Расулова Оксана (9-А)-І (вч.Білан Л.П.)
   Троценко Олександр(7-Б)-ІІ (вч.Демешко Т.В.)
   Третяк Валерія (10-Б)-ІІІ (вч.Демешко Т.В.)
   Сіпко Ірина (6-Б)-ІІІ (вч.Присяжнюк В.П.)
   Товстохатько Анна (4-А)-ІІІ (вч.Брильова Г.В.)


13 листопада 2011 року

   Відбулася міська олімпіада з історії. Переможцями стали:
Литвинчук Ксенія    8 – І     ІІІ місце     ( вч. Щербина О.В.)
Костриця Анна    9 – А     ІІІ місце     ( вч. Щербина О.В.)
Третяк Валерія    10 – Б     ІІ місце     ( вч. Щербина О.В., Коваленко О.І.)
Сіренко Марія    10 – А     ІІІ місце     ( вч. Щербина О.В., Коваленко О.І.)
Кравець Віктор    11 – А     ІІІ місце     ( вч.Коваленко О.І.)
Павловський Станіслав    11 – А     ІІІ місце     ( вч. Коваленко О.І.)


12 листопада 2011 року

   Відбулася міська олімпіада з математики. Переможцями стали:
Шевченко Анастасія  6 – М    ІІ місце    ( вч. Кириченко Л.М.)
Андрущенко Дмитро  6 – М    ІІІ місце    ( вч. Кириченко Л.М.)
Ніколаєва Наталія  7 – М    ІІ місце    ( вч. Гребеннікова Т.Д.)
Загоруйко Олександра 7 – М   ІІ місце    ( вч. Гребеннікова Т.Д.)
Онищенко Ігор   8 – М    ІІІ місце    ( вч. Бутар Т.Б.)
Лубко Світлана    9 – М    ІІ місце    ( вч. Бутар Т.Б.)
Ластовецька Катерина   10 – М    ІІІ місце    ( вч. Мосінзова Л.М.)


6 листопада 2011 року

   Відбулася міська олімпіада з екології. Переможцями стали:
Лісняк Анастасія        10 – А    І місце    ( вч. Фрідман Л.С.)
Расулова Оксана        9 – А    ІІІ місце    ( вч. Юрченко Л.П.)


13 жовтня 2011 року

   В гімназії відбувся конкурс кліпів "Осінні самоцвіти"для 7-8 класів.
Переможниці в номінаціях:
"Оригінальність постановки" - 8-М
"Найкраща переробка" - 8-Б
"За фантазію" - 7-А
"Зате у нас гарні дівчата" - 8-І
"Організованість" - 7-М
"За почуття гумору" - 7-І
І місце посіли: 7-Б, 8-А.


6-7 жовтня 2011 року

   На базі Черкаської гімназії № 31 відбувся обласнийй семінар "Уроки для сталого розвитку" для вчителів, що викладають або будуть викладати курс "Уроки для сталого розвитку". Тренерами семінару були вчителі гімназії: Юрченко Л.П. та Кудін В.С.
Кудін В.С. методист ЧОІОПП є обласним координатором проекту "Уроки для сталого розвитку"


4 жовтня 2011 року

   Учні гімназії взяли активну участь у міській акції, присвяченій до Дня захисту тварин. "Допомога тваринам Черкаського зоопарку".
Особлива подяка учням: 7-х, 8-А, 9-А, 9-Б, 9-І класів.


3 жовтня 2011 року

   В Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. № 3 відбулася науково-практична конференція "Світ застраховує себе від змін". Ілеплементація ідеї сталого розвитку в систему природокористування. В конференції взяли участь учні 9-х класів та вчителі: Юрченко та Фрідман, Черкаської гімназії № 31.


30 вересня 2011 року

    День Вчителя. Учні привітали своїх наставників концертом та вітальними стінгазетами.


29 вересня 2011 року


   Учні 8-11 класів гімназії взяли участь у міській акції «Рідному місту – калинове намисто» На території мікрорайону «Митниця» було висаджено кущі калини.


23 вересня 2011 року

Вибори президента гімназії.


   Всьго виборців за списками - 400 осіб. Взяли участь у виборах - 311 осіб - 77,75%. Проголосувало 299 бюлетенів. В голосуванні взяли участь: 8 класи -61%, 9 класи - 70,8%, 10 класи -77,4%, 11 класи - 55,6%, працівники школи - 37,7%. Кандидати отримали таку кількість голосів: Лях Андрій -158, Різник Назар - 71, Прокопенко Олександра -48.
Головою учнівського парламенту обрано учня 10-Б класу Ляха Андрія.


9 вересня 2011 року

Конкурс-виставка поробок із природного
матеріалу "Подарунки осені".


1 вересня 2011 року

    Свято "День Знань" розпочалося в гімназії урочистою лінійкою,
на якій перщокласників привітала королева наук Брожик Анна.
Директор гімназії Пивоваров В.М. вручив їм ключ від Країни Знань.


   Оновився розділ "Фотогалерея".