Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс «Роду криниця віща»

Шевченківський національний заповідник спільно із Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, Черкаською обласною організацією Національної Спілки художників України, Черкаським обласним управлінням освіти проводить щорічний літературно-мистецький конкурс «Роду криниця віща» з метою виявлення і підтримки літературно- та художньо обдарованих учнів і студентської молоді, виховання в них любови і поваги до свого роду, рідної землі своїх батьків і пращурів, інтересу до пізнання родинних звичаїв і традицій.

Цьогоріч літературно-мистецький конкурс набирає ваги, оскільки означена тема роду все більше зактуалізувалася в житті українців в умовах російсько-української війни, коли родина стала найбільшою духовною опорою в тяжкі часи випробувань української нації, виборювання її волі і незалежності, осердям формування патріотичного чуття підростаючого покоління.

Для участі в конкурсі допускаються школярі та студенти. Можна надсилати поетичні та прозові твори (вірші, оповідання, новели, есе, казки) і малярські роботи, у яких мистецьки осмислено власне бачення ролі роду і родини у боротьбі проти багатовікового російського ворога та збереженні родових цінностей тощо.

Оголошується конкурс із 1 березня і проводиться у двох секціях: «Літературна творчість» та «Рід і родина – очима юних художників».

Прийом робіт на конкурс закінчується 1 травня. Вручення нагород переможцям відбудеться на Тарасовій горі в м. Каневі 12 травня у рамках відзначення Дня матері та Міжнародного дня сім’ї

Мова творів ‒ українська.

Разом із творчими роботами просимо надіслати:

  1. Коротку біографічну довідку, вказавши прізвище, ім’я та по-батькові автора, рік народження;
  2. Домашню адресу, електронну адресу та номер телефону;
  3. Назву навчального закладу, курс або клас;
  4. Інформацію про відвідування літературних гуртків, мистецьких шкіл, а також прізвище, ім’я та по-батькові керівників;

Інформацію подавати в електронному вигляді на адресу: trunok.kovalenko@ukr.net (із зазначенням: «Конкурс «Роду криниця віща»). Художні роботи надсилати на адресу: Черкаська обл., м. Канів, відділення Нової Пошти №2.

Переможці отримають дипломи, грамоти, пам’ятні подарунки, безкоштовні екскурсії музеєм Тараса Шевченка. Кращі твори будуть надруковані та видані окремою збіркою, проілюстрованою кращими роботами юних художників. На переможців чекають майстеркласи від відомих письменників та художників.

Телефони для довідок: 0964999600, (0236) 32368 Конкурсна комісія