ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ «ШЕВЧЕНКО І ЧЕРКАСИ»
![](https://gymnasia31ckua.files.wordpress.com/2024/03/174.jpg)
Ольга Олексіївна Стокоз, завідувачка сектору краєзнавства Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка, провела з дев’ятикласниками бесіду «Шевченко і Черкаси».
Учні ознайомилися із прижиттєвими зв’язками Кобзаря з Черкасами, його творчою спадщиною, розвитком місцевого шевченкознавства, вшанування і увічнення пам’яті великого поета в нашому місті. Перебування Т.Шевченка стало пам’ятною сторінкою в історії міста. За короткий час перебування в Черкасах він написав два вірші -“Сестрі” і “Колись дурною головою”; записав народну пісню, виконав малюнок “У Черкасах”. Гімназисти ознайомилися з історією створення пам’ятника Т.Шевченку, музею”Кобзаря”(музей однієї книги), Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка. Дізналися історію заснування Національної премії ім. Т.Шевченка та її лауреатів черкащан: Симоненко В., Захарченко В., Нарбут Д., Бабак М., Найден О.
![](https://gymnasia31ckua.files.wordpress.com/2024/03/429100752_399679616013052_3805880693443440078_n-1.jpg)
![](https://gymnasia31ckua.files.wordpress.com/2024/03/429446875_1101349217840612_1426089875704303303_n-1.jpg)
![](https://gymnasia31ckua.files.wordpress.com/2024/03/431749440_1071951020766276_3997261823603535435_n-1.jpg)
![](https://gymnasia31ckua.files.wordpress.com/2024/03/423568699_418255554190891_4707761214476258620_n-1.jpg)